GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2020 14:33   Güncelleme : 27-02-2020 14:33

Başkan Kılınç'tan Sahil Projesi Müjdesi..

Başkan Kılınç'tan Sahil Projesi Müjdesi..

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak Anamur’a yapılması planlanan yeni sahil projesini duyurdu.

 

Başkan Kılınç’ın yayınladığı yazılı açıklama şöyle;

 

Değerli Hemşerilerim,

Saygıdeğer Kamuoyu.

 

3 Nisan 2019 tarihinde göreve geldiğimiz günden bu yana akılcı, pratik, halkın ihtiyaçlarını ve taleplerini gözeten, ekonomik ve uzun ömürlü projeleri hayata geçirmeye, kamu kaynaklarını çok hassas ve yerli yerinde kullanmaya gayret gösterdik.

 

Bu prensipler çerçevesinde göreve geldiğimizin üçüncü ayında Anamur’un bir mesire alanına ihtiyacı olduğunu, vatandaşlarımızın piknik yapmak için 20 km uzağımızdaki Bozyazı ilçemize gittiğini öğrendiğimizde hemen kolları sıvayıp ilçemize denize nazır bir piknik alanı kazandırmak adına İskele Karaağaç mevkiinde bulunan sazlık-çalılık bir alanı imar ederek piknik alanı olarak bölgemize kazandırmak istedik. Ancak bir takım spekülasyonlar, hak etmediğimiz ithamlar ve girişimler neticesinde söz konusu bölgeye yaptığımız yatırımları geçici bir süre durdurmak zorunda kaldık.

 

Ancak en başta da belirttiğimiz gibi Anamur’un ve Anamurlu’nun talebi ve ihtiyacı olan projelere öncelik vermeyi kendimize hedef seçerek girişimlerimizi hızlandırdık ve Karaağaç Piknik Alanı ile birlikte yıllardır uygulanması planlanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Sahil Projesi’nin uygulama alanı olan Yalı Mocamp ile Aslıhan Motel arasında kalan 95.000 metrekarelik alanın tahsisini gerçekleştirdik.

 

Tahsis yazısını aldığımız bugün itibari ile derhal harekete geçiyor, içerisinde bisiklet ve yürüyüş yolları, yeşil alanlar, spor parkları, çocuk oyun alanları, kamelyalar, oturma bankları ve daha birçok etkinlik alanı bulunan Anamurlu hemşerilerimizin nefes alacağı bir alan oluşturmak için çalışmalarımız başlıyor, denizin kenarında yaşayan ancak denizden hak ettiği standartlarda faydalanamayan Anamurlu hemşerilerimizin ve yaz aylarında ilçemizi ziyarete gelen misafirlerimizin bu sorununu kökten çözmeyi hedefliyoruz.

 

Bütün bunları yaparken de ekolojik dengeyi gözeten,  çevreye duyarlı ve saygılı, insanları ile birlikte hayvanları ve ekolojik unsurları ile uyum içerisinde, hiçbir canlının yaşam alanına müdahale etmeyen, tam anlamı ile nefes alan bir yaşam alanı oluşturmayı planlıyoruz.

 

Şuna emin olmanızı istiyorum ki;

 

Doğa, tarih, kültür ve tarım kenti olan Anamur’u turizm konusunda da hak ettiği payı alır konuma getirene kadar var gücümüzle çalışacağız.

 

 

Hidayet KILINÇ

 

Anamur Belediye Başkanı