GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-02-2020 13:35   Güncelleme : 29-02-2020 13:35

Anamur Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin Temeli Atıldı..

Anamur Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin Temeli Atıldı..

 

Anamur kent merkezi kuzey yamacında Toros dağları eteğinde  çam ormanlarının içine kurulması planlanan sağlıklı yaşam merkezinin temeli atıldı ve inşaatın 10 ay gibi kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağı açıklandı.

Anamur Sağlık  Müdürü Dr. Cem Adil ve AK Parti Anamur ilçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz’ın girişimleri ve Eski Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili, TBMM Plan ve  Bütçe Komisyonu  Başkanı  Lütfi Elvan’ın desteğiyle projelendirilen Sağlık Yaşam merkezi 8 dönüm arazi üzerine kurulacak.

Poliklinikler, ofis departmanları, laboratuvar ve röntgen birimleri, sosyal donatılar, eğitim alanları, orman yürüyüş yolları ve dinlenme parkları, eğitim ve toplantı birimleri, engelli oto parklarının projelendirildiği, Anamur sağlık yaşam merkezi kentin önemli projeleri arasında yer alacak.
Anamur  Sağlık Müdürü Dr.Cem Adil inşaatın tamamlanmasından sonra sağlık yaşam merkezinin içinde ÇETEM  (Kanser erken teşhis merkezi),Dijital momoğrafi, Diş bakım ve tedavi üniteleri, sigara bırakma departmanlarının hizmet vereceğini ve Diyetisyenlerin de Anamur halkına hizmet sunacakları belirtti.