GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2020 08:57   Güncelleme : 05-03-2020 08:57

Gümüş Üreticinin Emeğiyle Oynatmayız Dedi..

Gümüş Üreticinin Emeğiyle Oynatmayız Dedi..

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref GÜMÜŞ yaptığı açıklama ile Üreticinin emeği üzerinden oynanan oyunları meclise taşıdıklarını söyledi.

 

Başkan Gümüş’ün yaptığı yazılı açıklama şöyle;

 

Son günlerde Dünya gündemini meşgul eden ve Çin'den tüm Dünyaya yayılan Corona Virüsü nedeni ile İran ve Irak ülkelerine yapılacak olan her türlü giriş ve çıkış durdurulmuştur.

 

Ekvator'dan İran ve Irak'a gitmek üzere yola çıkan yaklaşık olarak 15 bin ton muz yüklü gemilerin transit geçiş için kullandıkları Mersin limanında bekletilen muz gemilerinin ve gümrük kapılarında muz yüklü tırların Ülkemiz iç pazarına girmesinden dolayı  Ziraat odamız ve  Çiftçilerimizin büyük endişe yaşadıklarını ilk günden bu yana T.Z.O.B.Genel Başkanlığımızla, ilgili Bakanlıklarımızla ve bölge Millet Vekillerimizle Odamız başkanlığının endişeleri dile getirilmiş olup bu gün ise istişarelerimiz sonucu  bölge Millet Vekilimiz sayın Baki ŞİMŞEK  konuyu meclis gündemine  taşımıştır. Ayrıca  Mersin gümrüğündeki aşırı yığılmadan  dolayı sayın Millet Vekillerimizden kontrol ve denetimlerin arttırılmasını istedik. Konu hem ilgili Bakanlıkların ve Mersin Valiliğimizin bilgilendirileceğini dile getirdiler.

 

İlk günden bu güne kadar İran ve Irak a transit geçiş için Mersin  limanımızda ve gümrüklerde bekleyen tırlardan henüz iç piyasaya bir kilo bile muz aktarılmamış ve satılmamıştır.

 

Ancak bir takım insan müsveddeleri  algı yaratmaya çalışmaktadırlar. Bu tip insan müsveddeleri  Depremde algı yaratarak menfaat sağlamaya çalışırlar, Terörden algı yaratarak menfaat sağlamaya çalışırlar. Bu gün ise kapıların kapanmasından dolayı benzer bir senaryo ile algı yaratarak menfaat sağlamaya çalışanları çok net  izliyoruz. Algı yaratarak menfaat  sağlamaya çalışanları ne Allah affeder nede yüce Türk  Milletimiz affeder.

 

 

Konuyla ilgili başta sayın Bakanımız Lütfi Elvana ilgili  Bakanlıklarımıza T.Z.O.B. Genel Başkanımız sayın Şemsi BAYRAKTAR'a Bölge Millet vekillerimize  ve konuyu Meclis gündemine taşıyan Millet vekilimiz  sayın Baki ŞİMŞEK'e Anamur-Bozyazı Ziraat Odamız adına ve tüm Üreticilerimiz adına teşekkür ediyoruz...