GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2020 11:48   Güncelleme : 07-03-2020 11:48

MUZ-BiR'e Yeni Bir Başkan Adayı...

MUZ-BiR'e Yeni Bir Başkan Adayı...

 

Anamur MUZ-BİR ‘de Seçim var.

 

Anamur MUZ-BİR (Muz Üreticileri Birliği) ‘de saat 13.00’de yapılacak olan kongrede  Feyzi Türkay Aday olacağını açıkladı..

 

Haber sitemize açıklama yapan TÜRKAY, açıklamasında MUZ-BİR ‘e neden aday olduğunu şu sözlerle ifade ederek destek istedi;

 

 Değerli üreticiler,

 

Saygıdeğer kamuoyu,

 

Değerli hemşerilerim,

 

Birlik ve kooperatifler, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında toprağı işleyerek katma değer üreten çiftçilerimizin seslerini duyurabileceği, piyasayı belirleyen, üretici ile tüketiciyi karşı karşıya getirmeden, her iki tarafında haklarını koruyarak sağlıklı ve kolay ulaşılabilir besin kaynağının oluşturulmasını sağlayan kurumlardır.

 

Anamur Muz Üreticileri Birliği’de kurulduğu günden bu yana, Anamurluların temel geçim kaynağı olan Anamur Muzu’nun ülkemiz çapında savunuculuğunu yapmış, Anamurlu Muz Üreticilerinin gözü kulağı olmuştur.

 

Ancak değişen dünya düzeni, değişen pazarlama ve üretim yöntemleri ve özellikle Anamur’da bulunan yeni üretim teknolojilerine meraklı, muz üretimi konusunda son derece titiz ve hassas yeni nesil çiftçilik anlayışı, ilçemizde faaliyet gösteren Muz Üreticileri Birliği’nde de bir anlayış ve yönetim değişikliğini zorunlu kılmaktadır.

 

İşte Feyzi Türkay tamda bu nedenle Anamur Muz Üreticileri Birliği’ne aday olmuştur.

 

Bir muz üreticisi olarak Anamur Muzunun ve Anamurlu üreticinin hak ettiği marka değerini alana kadar ekibimizle birlikte gece gündüz çalışacağız.

 

Bugünden tezi yok, Anamur Muz Üreticileri Birliği’ni ve Kooperatifini yeniden şekillendireceğiz.

 

Yüzde yüz yerli ve milli bir model geliştirecek, bu emektar ellerin bu topraklarda yetiştirdiği ne varsa memleketin dört bir yanına ulaştıracağız.

 

Üretimden paketlemeye, pazarlamadan tüketime, zirai ilaçtan naylona, damlama sulama sistemlerine,

 

Fide üretiminden, analiz laboratuvarına ve zirai danışmanlığa kadar Anamur çiftçisinin ihtiyaç duyduğu ne varsa karşılayan, şeffaf, adil, çiftçinin emeğini gözeten,

 

Üretici ile tüketicinin karşı karşıya gelmesini engelleyen bir model kuracak, Anamur Muzunu ve Anamur Çiftçisini hak ettiği standarda ulaştıracağız.

 

Ben Genel Kurulumuzun Birliğimize, Anamur’a ve çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.

 

           Feyzi TÜRKAY

 Anamur Muz Üreticileri Birliği

          Başkan Adayı