GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2020 14:54   Güncelleme : 12-03-2020 14:54

İstiklal Marşımızın Kabulünün 99.Yıl Etkinlikleri..

İstiklal Marşımızın Kabulünün 99.Yıl Etkinlikleri..

 

 

12 Mart 1921 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıldönümünü dolayısıyla, öğrenciler arasında düzenlenen İstiklal Marşı Güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Anamur Belediyesi Abdul Kadir Bulut Toplantı salonunda gerçekleşen, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı, Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı güzel okuma yarışması ödül törenine, Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Garnizon Komutanı Şaban Delioğlu, Anamur Belediye Başkan Vekili Nilgün Ayhan,  Anamur Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Savaş Cingöz, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanan programda, Çeltikçi İlk ve Orta Okul Müdürü  Fatih Nehir günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

 

İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında birinci olan öğrenci Hamza Kadiroğlu İstiklal Marşını okudu.

 

Liseler arası düzenlenen “Mehmet Akif ve Gençlik” konulu kompozisyon yazma yarışmasında birinci olan öğrenci Beyza Ataoğlu yazdığı kompozisyonu okudu.

 

İlçe Kaymakamı İsmail Gültekin tarafından okullarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Program Çeltikçi İlk ve Orta Okul öğrencileri tarafından şiir dinletisi, İstiklal Marşı ve şarkılar seslendirilmesi ile devam etti.