GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-03-2020 15:29   Güncelleme : 12-03-2020 15:29

Anamur'da Corona Virüs Paniğine Son Nokta..

Anamur'da Corona Virüs Paniğine Son Nokta..

Anamur’da Corona virüs söylentileri üzerine basın açıklaması yapıldı.

 

Açıklama Anamur Devlet Hastanesi’nde ilçe Kaymakamı İsmail Gültekin ve Devlet Hastanesi Baş Hekimi Sekan Boz tarafından yapıldı.

 

İlçe Kaymakamı İsmail Gültekin; “sosyal medyada çıkan ilçemizle ilgili yanlış bir bilgiyi düzeltmek üzere sizleri hastanemize davet ettik. Hastanemizde bu sabah rutin hasta sevki ile ilgili bir işlem sanki “Corona virüsü varda acil servisimiz çalışmıyor tamamen hasta kabulüne kapatılmış izole edilmiştir” gibi algı oluşmasına yol açmış bu doğru değil.

 

Kaymakam Gültekin, “Türkiye’de en güvenli yerde yaşıyoruz…!”

Hastanemizde şu ana kadar tespit edilmiş korona virüs hastası bulunmamaktadır. Hastanemizin acil servisi ve tüm birimleri hasta kabulünü yapmaktadır ve faaliyetlerine devam etmektedir. Anamurluların endişe edeceği hiçbir problem yoktur. Bana göre Türkiye’de en güvenli yerde yaşıyoruz. Gerekli tüm donanıma sahip hastanemiz ve sağlık personelimiz bulunmakta. Bu nedene vatandaşlarımızın rahat bir şekilde güvenle günlük yaşamlarına devam etmeleri ve hastane ihtiyaçları olursa da rahatlıkla gelmelerini tavsiye ediyorum.” dedi.

 

Boz, “Her Grip yada Solunum yetmezliği Corona Anlamına Gelmez..!”

 

 

Anamur Devlet Hastanesi Başhekimi Serkan Boz açıklamasında; “Hastanemizde olan rutin bir sevk işlemi akciğer enfeksiyonu tanısı alan erkek bir hastamızdır. Solunum sıkıntısı ve nefes darlığı şikayetleriyle müracaat etti. Hasta bize Bozyazı’dan gelmiş bir hasta gerekli tetkikler yapıldıktan sonra uzman arkadaşlarca Mersin’e sevk edildi. Her grip yada her solunum enfeksiyonu Corona virüs anlamına gelmez. Biliyorsunuz ki şu an her hastanenin bir rolü var birinci basamak ikinci basamak üçüncü basamak burası bildiğiniz üzere ikinci basamaktır. Üçüncü basamak sağlık kuruluşu olarak Mersin Şehir Hastanesidir her tetkik burada yapılmamaktadır. Akciğer tetkikleri için rutin bir sevk işlemi gerçekleştirilmiştir” dedi.