GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2020 09:20   Güncelleme : 17-03-2020 09:20

Coronavirüse Karşı Önlemler Alınmaya Devam Ediyor..

Coronavirüse Karşı Önlemler Alınmaya Devam Ediyor..

Anamur Belediyesi ekipleri tüm dünyada tedirginliğe neden olan korona virüs tehdidine karşı, resmi kurumlar başta olmak üzere tüm   ilçe genelinde ilaçlama, dezenfekte çalışmalarına başladı.

 

Anamur  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın talimatları doğrultusunda  Park Bahçeler Müdürlüğü  ve Temizlik İşleri  Müdürlüğü ekipleri, özel kıyafetler giyip, maske takarak ilçe genelinde çalışma başlattı. Ekipler, resmi kurumlar, kahvehaneler, okullar vb.  kalabalık alanlarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yaptı.

 

Halk sağlığını tehdit eden diğer virüslere karşı önlem aldıklarını belirten Belediye Başkanı Kılınç "Son günlerde korona virüsü tüm dünyada gündemde. Biz de ilçemiz  sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte işlemlerine başladık.  Belediye ekiplerimiz düzenli olarak çalışmalara devam edecek." diye konuştu.

 

Kılınç vatandaşları da uyardı.

 

Kılınç; “Bizler kurum olarak her ne kadar  çalışmaları sürdürsek de vatandaşlarımıza da  büyük görev düşüyor. Vatandaşlarımızı kalabalık ortamlardan kaçınmaya ve hijyen konusunda en üst seviye de hassas davranmaya davet ediyorum.” Dedi.

 

Sosyal medya hesabı üzerinden bu gün de vatandaşlara uyarıda bulunan Kılınç, Günaydın değerli hemşerilerim.

"Gökten bereketin yağdığı bir sabaha daha uyandık.

Bereketine şükrettiğimiz bu topraklarda, herşeyden önce kendimizin ve ailelerimizin sağlığı için en üst seviyede özen göstermeli, bugün dünden, yarın bugünden daha dikkatli olmalıyız...

Devletimizin dün akşam vermiş olduğu kararları muhakkak dikkate almalı, kalabalık ortamlardan olabildiğince kaçınmalıyız.

Unutmayın, hiçbir virüs kendi kendine yayılmaz,

Evinizde oturun,

#TaşıyıcıOlmayın.." uyarılarında bulundu..