GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2020 09:37   Güncelleme : 18-03-2020 09:37

ADD Başkanı Yalçın'dan 18 Mart Mesajı..

ADD Başkanı Yalçın'dan 18 Mart Mesajı..

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Anamur şube Başkanı Gökçin Yalçın, 18 Mart Çanakkale  Zaferinin 105. Yıl dönümünde tüm Şehitlerini rahmet ve minnetle yad ettiğini belirtti.

 

 

Yalçın, yayınladığı yazılı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

 

Emperyalizme Karşı Direniş Çanakkale

 

“Kurşun kurşuna geçti de, geçilemedi Çanakkale…”

 

 

Büyük Türk Ulusu; 105 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde benzeri görülmemiş bir direnişle emperyalist güçlerin planlarını bozarak Çanakkale’yi geçilmez kılmakla kalmayıp, yeni Türkiye’nin önsözünü yazmıştır.

 

Çanakkale Zaferi; kazanılmış bir savaşın çok ötesinde, bir devrimin ayak seslerinin duyulduğu, bir ulusun küllerinden doğacağı günlerin habercisidir. Dönmeyi düşünmeden düşmanın üstüne yürüyenlerin, hiç durmamak üzere Tam Bağımsızlığa yol alışlarının destanıdır. Çanakkale Zaferi; Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır.

 

Büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Çanakkale ile yükselen Tam Bağımsızlık utkusu, Ulus Devlet olma hedefi ile eşine rastlanmayan bir Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ardından; demokratik, laik, sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

 

Bu gün; 105 yıl önce bu destanı yazanların mirasçıları ile, emperyalist güçlerin yeni nesil temsilcileri yine karşı karşıyadır. O gün bozguna uğrayan planlarını bu gün yeniden hayata geçirmek için her türlü yolu denemekteler.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Gençliğe Sesleniş”indeki tüm şartlar bir bir oluşmuştur. İçerde ve dışarda ülkemizin geleceğine göz dikenlerin, bağımsızlığına kastedenlerin, siyasi erki elinde tutanların gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olmalarının karşısında onurlu bir savaşım veren Atatürkçü Düşünce Derneği, bu uğurda kurulduğu günden bu yana Kurucu Genel Başkanı başta olmak üzere kurucularını ve üyelerini şehit vermek de dahil, her türlü bedeli ödemekten bir an bile geri durmamıştır.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ve azimle yürümektedir…

 

 

ÇANAKKALE ZAFERİ’NDEN 105 YIL SONRA DA:

“YA İSTİKLAL YA ÖLÜM”

 

 

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU