GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-03-2020 10:37   Güncelleme : 23-03-2020 10:37

Kaymakam GÜLTEKİN uyardı: “Dışarı çıkmayın..!”

Kaymakam GÜLTEKİN uyardı: “Dışarı çıkmayın..!”

 

Anamur Kaymakamı İsmail GÜLTEKİN, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 14 Kural’a kesinlikle uyulması gerektiğini belirterek, baharı karşıladığımız bugünlerde zorunlu ihtiyaçlar dışında evlerden dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda Anamur halkını uyardı.

 

Kaymakam GÜLTEKİN, özellikle 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmalarının kesinlikle yasak olduğunu belirterek, ”risk altındaki bu grubun sokağa çıkmaları ülke genelinde yasaklandı. Söz konusu vatandaşların sokağa çıkmaları demek kendilerini ve başkalarını da riske atmak demek, Anamur halkından bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmeleri gerekiyor.”65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmaları halinde cezai işlem uygulanacağını söyledi.

 

Kaymakam İsmail GÜLTEKİN Başkanlığında, Belediye  Başkanı Hidayet KILINÇ, Emniyet Müdürü Ertuğrul EKİCİ, ilçe jandarma komutanı Binbaşı Savaş CİNGÖZ, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Ferudun TORUNOĞLU, Esnaf Sanatkarlar Odası  Başkanı Ahmet ÇETİN, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluşturulan ”Vefa Sosyal Destek Grubu” Belediye Başkanı Hidayet KILIÇ’ın da  katımıyla  ilk toplantısını yaparak, Anamur’da  halkın  daha  dikkatli   olması  için   bazı kararlar alındı.

 

Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan ”VEFA DESTEK MERKEZİNİ” arayarak destek almalarını Kaymakam İsmail GÜLTEKİN,” İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için 65 yaş üstü “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturduk.

 

Amacımız ihtiyaçlı vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak, sokağa çıkmalarının önüne  geçerek, olası olumsuzlukların önüne geçmek.” Diye konuştu.