GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2020 14:19   Güncelleme : 25-03-2020 14:19

Başkan Kılınç Vatandaşa Maske Dağıttı..

Başkan Kılınç Vatandaşa Maske Dağıttı..

Anamur Belediyesi kursiyerleri tarafından üretilen koruyucu maskeler vatandaşa dağıtılmaya başlandı.

 

Bu gün eski Atatürk Anıtı önünden başlanarak vatandaşa ve işyerlerine dağıtılan maskeler yıkanabiliyor ve tekrar dezenfekte edilerek kullanılabiliyor.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından bizzat dağıtılarak başlanan maske dağıtımı sürüyor.

 

Konu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan ve soruları yanıtlayan Başkan Kılınç; “Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılan corona virüs nedeniyle alınan bir çok önlem alıyor. Bizde 10 Mart’ta ülkemize girerek yayılan virüsle ilgili vatandaşımıza ne gibi destek olabiliriz diye düşünüyor ve bu konuda bulduğumuz konularda destek vermeye çalışıyoruz.

 

Vatandaşlarımızın maske bulmakta zorlandığını gördük bizde Belediye olarak Anamur’da faaliyette bulunan özel hastanemizin desteği, Halk Eğitim Merkezimizin desteği ve Belediyemiz bünyesindeki  kursiyerlerimizle maske üretimine başladık günde bin adet maske üretimi yapıyoruz ve bu ürettiğimiz maskeleri vatandaşımıza ücretsiz dağıtıyoruz.” Dedi.

 

 

Yıkanıp tekrar kullanılabilen ve 60 derecede yıkandığı takdirde dezenfekte olan maskeleri isteyen vatandaşa ulaştıracaklarını belirten Başkan Kılınç, “İsteyen vatandaşların da Belediyeden danışmadan alabilirler. Ancak sadece maske  virüsten korunma için yeterli değil.” diyen Kılınç, vatandaş EVDE KAL çağrısında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

AdminAdmin