GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-03-2020 15:28   Güncelleme : 25-03-2020 15:28

Başkan Gümüş'ten Üreticiye Çağrı..

Başkan Gümüş'ten Üreticiye Çağrı..

 

Anamur – Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş yayınladığı yazılı açıklama ile üreticiye çağrıda bulundu.

 

Başkan Gümüş’ün Üreticiye çağrı niteliği taşıyan açıklaması şöyle;

 

 SAYGI DEĞER ÜRETİCİ KARDEŞLERİM...

 

Dünyamızı ve ülkemizi saran korona virüsü hayatımızı durma noktasına getirdi. Bu bir salgın hastalıktan öte adeta bir savaş bu savaşa karşı hepimiz üstümüze düşen görevi yapıyoruz, yapmalıyız. Bu savaşta insanlığın galip geleceğine inancımız tamdır. UYARILARA DİKKAT EDELİM VE EKSİKSİZ UYALIM.

 

Değerli üretici kardeşlerim her geçen gün tedbirler arttırılmak ta alanlar biraz daha daraltılmak ta bizlere düşen görev yetkililerin ve uzmanların uyarılarını dikkate alarak uyarılara eksiksiz uymaktır. Hepimiz  şunu çok iyi biliyoruz üretimini yaptığımız ürünler tüketiciye sağlıklı ulaştırılamıyor. İhracata ürünlerimiz  pazarlanamıyor. Ürettiğimiz ürünleri üretim maliyetlerinin çok altında satıyoruz. Üretici olarak hepimiz mağdur durumdayız. böyle bir ortamda birilerini suçlamak, birileri ile tartışmak , stres yapmanın bizlere hiçbir faydası  olmayacağı  aşikardır.

 

Bu felaket tüm insanlığa şunu öğretti lüks araba olmadan ,lüks ev olmadan ,teknoloji olmadan, savaş silahları olmadan ,yaşanabilir fakat GIDA OLMADAN YAŞANILAMAYACAĞINI ÖĞRETTİ . Artık bundan sonra milletlerin ayakta kalabilmeleri için gıda güvenliğinin ne kadar önemli olduğu anlaşıldı. Bu krizden sonra devletler gıdaya yatırım yapmaya çalışacaklar .  Gıda üretimi olmayan bir millet özgür ve   bağımsız değildir.

 

Değerli üretici kardeşlerim inanın bu savaşta bitecek . Her şey eskisinden daha da güzel olacak . Sabırlı olalım stres ten ve dedikodudan  uzak duralım kırıcı olmayalım. Manevi olarak sımsıkı olalım, yetkililerin uyarılarına uyup izole olalım mümkün dahilinde mesafe aralığını koruyalım ve yaşlı büyüklerimizi evde bırakalım.

 

Anamur Bozyazı Ziraat odası olarak; tarımda çiftçilerimizin sıkıntıları, problemleri ve çözüm önerileri bir bir tespit edilerek yetkililere raporlar halinde sunulmaktadır. Bu raporların değerlendirilerek bir çözüme kavuşacağına inancımız tamdır.

 

HOŞÇA KALIN, DOSTÇA KALIN, ALLAH'A EMANET OLUN...


AdminAdmin