GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2020 12:56   Güncelleme : 30-03-2020 12:56

Anamur Gazeteciler Cemiyeti’nden Açıklama..

Anamur  Gazeteciler  Cemiyeti’nden Açıklama..

 

Anamur  Gazeteciler  Cemiyeti  Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı bir açıklama yaparak, gerek  kamu kurumlarının,  gerekse  sivil toplum  kuruluşlarının, bilgi paylaşımlarını, sosyal mesafeyi  korumak  adına  dijital ortamdan paylaşmalarını  talep  etti.

 

“Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum bizler için çok önemli. Sağlık, emniyet çalışanları ve basın mensupları sahada çalışmakta. Biz gazeteciler görevimizin başındayız.

 

Herkesin bireysel mücadelesi ile aşabileceğimiz bir sorunla karşı karşıyayız. Coronavirüse karşı en başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere emniyet görevlilerimiz, belediye çalışanlarımız ve vatandaşlarımıza doğru bilgiye ulaştırmak için gece gündüz çalışan basın emekçilerimiz de risk grubu içerisinde.

 

Basın  Açıklamalarının Dijital Yapılması..!

 

Her  türlü  tehlikeye rağmen  halkın  haber alma  hakkı  gereği görevini  en iyi  şekilde  yapan  meslektaşlarımızın   sağlığını  da göz önüne alarak, bu zorlu  süreçte, kamu kurumlarının ve Sivil  Toplum  Kuruluşlarının  bilgi akışını dijital  ortamdan yapılmalarını  rica ederiz.”