GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2020 14:49   Güncelleme : 08-04-2020 14:49

Anamur Belediyesinden Dünyaya Örnek Proje..

Anamur Belediyesinden Dünyaya Örnek Proje..

 

Anamur Belediyesi Sanat Atölyesi’nde  20 bin maske üretildi.

Kısa bir süre önce  tamamen gönüllü kursiyer kadınlar tarafından  başlanan maske üretiminde ulaşılan sayı 20 bine ulaştı.

Küresel anlamda maske savaşlarının gündem de olduğu bu günlerde kendi maskesini üreten Anamur Belediyesi  Türkiye’de ve dünya da  bir örnek teşkil etti.

Konu ile yakından ilgilenen, bizzat sahaya inerek maske dağıtımı gerçekleştiren, vatandaşlara sürekli olarak evde kalmaları konusunda çağrı da bulunan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, maske üretimi yapan kadınlara teşekkür ederek,  diğer belediyelere de çağrı da bulundu.

Başkan Kılınç “ iki hafta önce başladığımız maske üretiminde ilçe nüfusumuzun 3/1‘nin ihtiyacını karşılayacak kadar maske ürettik. Ben öncelikle, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi ülkesi her zora girdiğince kollarını sıvayan Türk Kadınlarına  teşekkür etmek istiyorum.  Bu illet virüs ülkemize geldiği andan itibaren,  sanat atölyemizde gönüllü kadınlar gecesini gündüzüne katıp maske üretiyorlar. Geldiğimiz süreçte ise  ilçe nüfusunun üçte birinin ihtiyacını karşılayacak kadar maske ürettiler. Eminim ki en kısa zamanda çevre ilçelere maske göndermeye başlayacağız. “ dedi

Belediye başkanlarına da  bir çağrı da bulunan  Başkan Kılınç “ biz Anamur Belediyesi olarak örnek bir projeye imza attık. Dünya da ve ülkemizde maske sıkıntısı yaşanmaktadır. Deyim yerindeyse ulusal çapta tam bir maske savaşı yaşanmaktadır.  Belediye başkanlarımıza çağrımdır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi “ biz  bize yeteriz”. Kendi maskemizi, kendimiz üretebiliriz. “ dedi.