GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-04-2020 13:16   Güncelleme : 10-04-2020 13:16

Türk Polis Teşkilatı'nın 175’inci yılı Anamur’da da kutlandı..

Türk Polis Teşkilatı'nın 175’inci yılı Anamur’da da kutlandı..

 

Türk Polis Teşkilatı'nın 175'inci kuruluş yıl dönümü Anamur’da da kutlandı.

Kornona Virüs nedeniyle, kapsamlı tören yapılmazken, Cumhuriyet  meydanında Atatürk Anıtına Çelen Sunumu, Şehitler anısına  saygı duruşu ve  İstiklal  Marşının okunmasıyla  sona erdi.


Anamur Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, yıl dönümü ile ilgili yaptığı açıklamada; “Türk milletinin 175 yıldır. Polisini ailesinin bir ferdi olarak bağrına bastığını ve her durumda müracaat edilecek ilk kapı olarak görüyoruz. Türk polisi, dünyanın en zor coğrafyasında, oldukça meşakkatli ve geniş bir sorumluluk sahasında görev yapıyor.” Dedi.

 

Ekici; “Türk Polis Teşkilatımız, zor ve sağlığımızın tehdit altında olduğu bu günlerde de yine görevi başında her türlü takdirin üzerinde bir mücadele ortaya koymaktadır. Milletimizin huzur ve emniyetinin sağlanması, kamu düzeninin tesisi, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluklarını halkın desteğini alarak yerine getiren Türk Polisi, Anamur’da 'da "vatandaş odaklı kamu hizmeti' anlayışıyla çalışmalarını üstün bir görev bilinciyle yürütmektedir. Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 175. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlarken, tüm polislerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum." Diye konuştu.

Daha sonra, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici ve ekibi, şehit polisleri mezarı başında ziyaret ederek, dualarla andılar.