GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2020 22:14   Güncelleme : 11-04-2020 22:14

Anamur Sokakları Boş Kaldı..

Anamur Sokakları Boş Kaldı..

İç İşleri Bakanlığından yayınlanan genelge doğrultusunda dün gece saat 24:00 itibari ile 2 gün boyunca sürecek ve 30 Büyükşehir’i kapsayan sokağa çıkma yasağına Anamur’da vatandaş harfiyen uyum gösterdi.

 

İç işleri bakanlığının sokağa çıkmama konusundaki genelgesi doğrultusunda Anamur Kaymakamlığı ve Anamur Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalara ve alınan tedbirlere Anamurlu vatandaşlar, sokağa çıkmayarak, evlerinde kalarak harfiyen riayet etti.

 

Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, yaptığı açıklamalarla, 2 günlük sokağa çıkma yasağı süresince acil hizmetlerin aksamaması için nöbetçi Petrol istasyonu, nöbetçi Veteriner kliniği ve Fırınların açık olacağını, fırın servis araçlarının mahallelere ekmek dağıtımı yapacağını bildirerek, vatandaşın evde kalmasını istedi.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile vatandaşa sokağa çıkma yasağını bildirdi. Vatandaşa evde kalın her hangi bir cezaya maruz kalmayın uyarısı yaptı.

 

Anamur-Bozyazı ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Üreticileri uyararak sokağa çıkma yasağına riayet etmelerini, ancak  üreticilerin üretmiş olduğu ürünlerden hasat edilmesi zorunlu olan ürünleri hasat etmesinde bir sakınca olmayacağını duyurdu.

 

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Esnaflarına cep telefonu mesajıyla ulaşarak, sokağa çıkma yasağına riayet etmelerini, iş yerlerinde bozulacak ürünü olan esnaflarının bir defaya mahsun belirtilen 30 dakikalık süre içerinde iş yerlerine gidip ürününü koruma latına alabileceğini, ancak kesinlikle satış yapmamaları konusunda uyardı.

 

Anamur Halkı Yasağa Harfiyen Uydu..!

Anamurlu vatandaşlar bu uyarılara kulak verdi. Harfiyen riayet etti Anamur cadde ve sokakları bomboş kaldı. Görevliler dışında hiç kimse sokağa çıkmadı. Anamurlu “EvindeKal” Çağrısına, sokağa çıkma yasağına riayet etti.

 

Anamur belediye Başkanı Hidayet Kılınç sokağa çıkma yasağına uyan hemşerilerine sosyal medya hesabı üzerinden teşekkür etti.

 

Bizde www.anamurhaber.com ailesi olarak değerli Anamurlu okuyucularımızı bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ederiz. Sen “EvindeKal” Anamur biz size sokakdan haberleri iletiriz…!

  

 

AdminAdmin