GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-04-2020 17:15   Güncelleme : 13-04-2020 17:15

Anamur’dan Virüse Karşı Bir Örnek Proje Daha..

Anamur’dan Virüse Karşı Bir Örnek Proje Daha..

 

Korona Virüsüne önlemler kapsamında  Anamur yine örnek bir projeye imza attı.

 

Anamur Kaymakamlığı, Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası ve Kılınç Tarım  el ele vererek pandemi  kaynaklı  işsizlik sorununa çözüm  amaçlı “Vefa Sosyal Destek Projesini” hayata geçirdi.

 

Proje kapsamında işsiz kalan ve çalışmak isteyen vatandaşlar  Kılıç Tarım Bünyesinde  çalışmaya başladı.

 

Projeyi yakından takip eden ilçe protokolü ise bu gün çalışanları yerinde ziyaret etti.  Çalışanlarla yakından ilgilenen ilçe Kaymakamı  İsmail Gültekin ve Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  çalışmalar hakkında bilgi alıp,  görüş alışverişinde bulundu.

 

Virüse karşı  her alanda savaşıyoruz diyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç “Anamur olarak Korona  Virüsüne karşı kurumlarımız ve vatandaşlarımız işbirliği ile her alanda savaşımızı  sürdürüyoruz. Bu kapsamında  Anamur olarak yine örnek bir projeye imza attık.

 

Belediyemiz, İlçe Kaymakamlığı,  Anamur Ticaret ve Sanayi Odası  ve Kılınç Tarım işbirliğiyle  pandemi sebebiyle işsiz kalan  vatandaşlarımızın işsizlik sorununu çözmek amacıyla “vefa sosyal destek projesini faaliyete geçirdik. Bu proje ile  zor günler geçiren ülkemiz ve ilçemize  her alan da olduğu gibi ekonomik alan da da destek olmayı hedefledik. Temennimiz en kısa zaman da bu günlerin sona ermesi.  Projemiz kapsamında işsiz kalan vatandaşlarımız  ilgili kurumlarla iletişime geçerek, başvuruda bulunabiliyorlar.”  dedi.