GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-04-2020 10:43   Güncelleme : 20-04-2020 10:43

Başkan Çetin "Esnafımızın Daima Yanındayız" dedi..

Başkan Çetin

 

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin yazılı bir basın açıklaması yaparak esnafın sıkıntılarına çözüm aradıklarını belirtti.

 

Biz yaptığımız destekleri ve çalışmaları şova dönüştürmeden yapıyoruz. Hiç Kimse Esnafımızın sorunlarını bilmiyoruz  yada  çözüm aramıyoruz gibi düşünmesin diyen,

 

ÇETİN’in açıklaması şöyle;

 

                       BASIN AÇIKLAMASI

 

         Kamuoyuna ve Esnaflarımıza duyurulur.

 

      Bazı sosyal medyada odamızın kapanan işyerleriyle ilgili hiçbir girişimde ve yardımda bulunmadığıyla ilgili yazılar yazılıp karalama kampanyası yapılmaktadır.

 

      Biz oda olarak tüm çalışmalarımızı yaptık kapanan işyerlerini üst kuruluşlarımıza bildirdik. Oda olarak bizde yardım etmek isterdik, fakat yıllardır esnafımızın gözünde oda ne yapar para toplamaktan başka der ve oda aidatını ödemez, bu herkes için geçerli değildir. Bunu da buradan belirtmek isterim. Aidatları toplayabilseydik şimdi kapalı olan esnaflarımıza 1000 TL yardım etsek güzel olmaz mıydı? Oda yönetimine geldiğimizden beri hiç birimiz maaş dahi almadan gönüllülük esasıyla odayı bu güne kadar yönettik ve yönetmeye devam edeceğiz.

      

      Buradan benim şahsım ve yönetimim adına yazılıp çizilenlere sesleniyorum yaptıklarımızı hiçbir zaman çıkıp da şov için ne resim çektirdik, ne yazıp paylaştık, yeri geldiğinde esnafımız için yapılması gerekenleri çıktım basın önünde dile getirdim,  gerektirdiği takdirde yazdım gönderdim.

        Bilinmesini isterim ki; her zaman esnafımızın yanında olduğumu herkes bilsin, herkese bir telefon kadar yakın olduğumu tüm esnafım ve tüm Anamur halkı bilir.

      

Umut ediyorum ki bu kötü günler en kısa zamanda biter. Merkezi hükümetimizin de en kısa zamanda kapalı olan, iş yapamayan (berber-kahvehane-lokanta-minibüsçü) tüm esnaflarımıza yardımcı olacağına eminim. Hepimizin Allah yardımcısı olsun. 

 

Ahmet ÇETİN

Esnaf ve Sanatkarlar Odası