SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2020 14:01   Güncelleme : 30-04-2020 14:01

YILMAZ, Anamur'a Yapılan Devlet Yardımlarını Açıkladı..

YILMAZ, Anamur'a Yapılan Devlet Yardımlarını Açıkladı..

 

Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz yazılı bir basın açıklaması yaparak, coronavirüsle mücadele kapsamında Devletin ve Hükümetin Tüm Türkiye’de olduğu gibi Anamur için de yapılan yardımlarını açıkladı.

 

Yılmaz’ın açıklaması şöyle;

 

Ramazan ayımız hayırlara vesile olsun, yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri RABBİM kabul eylesin, karşı karşıya kaldığımız Corona Virüsünden dolayı Millet olarak, Dünya olarak toplumsal maddi ve manevi bütün sıkıntılarımızı bertaraf etsin. Ak Parti Teşkilatları olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın talimatlarıyla,Virüs sıkıntısı yaşanmaya başlandığı andan itibaren İl, İlçe ve Belde Teşlilatlarımızla beraber kapılarımızı kapatmadan ,karşı karşıya kalınan sıkıntıların çözümünü temini adına hizmet etmeye devam ediyoruz.

 

Kıymetli Hemşehrilerim, Covid-19 virüsü sebebiyle karşı karşıya kaldığımız sıkıntılarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları İle Devletimiz ve Hükümetimiz olarak bugünü yarını ve daha sonrasını da düşünerek birçok başlıkta vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Özellikle 3 faz olarak kısımlandırılan maddi destek planlamaları İle dar gelirli vatandaşlarımızın, işçimizin, çiftçimizin, esnafımızın ve işsiz kesimimiz de dahil olmak üzere yanında olduk.

 

Devletimiz, günü gelen alacaklar ötelenip, verilecek olan beyanların uzatılması, Kamu alacaklarının ötelenip yapılandırılması ve Virüs’den dolayı zor dönemler yaşayan Esnafımıza, Ticaret Erbabımıza gerek Esnaf Kredi Kooperatifleri gerekse Ticaret ve Sanayi odaları vasıtasıyla düşük puanlı geri ödemesi ötelemeli değişik fırsatlar içeren imkanlar sunulmuştur.

 

Anamur’lu vatandaşlarımıza şu ana kadar;

 

1. Faz ödemelerinde 3962 vatandaşımıza kişi başı 1000 ₺ den 3.962.000₺ ödeme yapıldı.

2. Faz ödemelerinde 1858 vatandaşımıza kişi başı 100₺ den 1.858.000₺ ödeme yapıldı.

        2. Faz da ek olarak 172       vatandaşımıza kişi başı 1000 ₺ den 172.000₺ ödeme yapıldı.

3. Faz ödemelerinde 402 kişiye 1000₺ den 402.000₺l ödeme yapılmıştır.

 

Bütün yapılan bu desteklerden hariç iş yeri kapalı olan Küçük Esnafımıza 1000 er ₺ den 178 kişiye 178.000₺ para,Esnafımıza bugün itibari ile ödenmeye başlanmıştır.

 

Temennimiz bir an evel Ülke olarak, Millet olarak sağlıklı günlerimize dönmemizdir. Bu süreçte Ak Parti İktidarı olarak Milletimizin dün de yanındaydık, bugün de, inşallah yarında olmaya devam edeceğiz, Anamur’lu Vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar Sağlıklı günler dilerim.

 

            M.Feyzullah YILMAZ

      Ak Parti Anamur ilçe Başkanı

 

 


AdminAdmin