GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-05-2020 09:58   Güncelleme : 11-05-2020 09:58

Kaymakam Yalçın'dan Şehit Annelerine Ziyaret..

Kaymakam Yalçın'dan Şehit Annelerine Ziyaret..

 

vetica, sans-serif;">Kaymakam Yalçın, şehit anneleri ve 105 yaşını geride bırakan anneyi ziyaret etti

 

Bozyazı Kaymakamı Arif Yalçın, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla şehit Ali Er’in annesi Yadigar Yağ, şehit Turhan Kılıç’ın annesi Emine Kılıç, Şehit Murat Namdar’ın annesi Senem Namdar ve Şehit Serkan Ünsal’ın annesi Meryem Ünsal’ evlerinde ziyaret etti.


Kaymakam Yalçın Anneler günü dolayısıyla, terör örgütü tarafından kaçırılan polis Sedat Yabalak’ın annesi Ünzüle Yabalak ile 105 yaşını geride bırakan Marziye Gökmen’i de Tekeli ve Gözce mahallelerinde bulunan evlerinde ziyaret ederek, annelerin ‘Anneler Günü’nü kutladı.

Zaman zaman duygusal anlarında da yaşandığı ziyaretlerde, annelerle sıcak ve samimi bir ortamda sohbet eden, bir istekleri olup olmadığını soran Yalçın, evlatlarını vatan toprağına teslim eden şehit anneleri ile 100 yaşını geride bırakan anneye, birer buket çiçek ve özel hazırlanmış hijyen seti hediye etti.


Maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak yapılan ziyaretlerde annelerin elini öpemeyen Yalçın, “Salgın hastalık nedeni ile ellerinizi öpemiyorum. Sosyal mesafeye mutlaka uymamız gerekiyor. Kalben ellerinizi öptüğümü bilmenizi isterim. İnşallah bu süreç kısa zamanda sona erer. Bende o zaman gelip öpülesi ellerinizi mutlaka öpeceğim. Allaha emanet olun. Kendinize iyi bakın. Evde kalın. İnşallah sağlıklı günlerde tekrar görüşürüz” dedi.


Gözce  Mahallesinde oturan ve ülkemizde yaşayan 100 yaş üzerindeki 5 bin 529 kişiden biri olan 105 yaşındaki Marziye Gökmen’i ziyaret eden ve anneler gününü kutlayan Yalçın, kendisine Mersin Valisi Ali İhsan Su tarafından yollanan Sakarya’da Tarım Orman Bakanlığı’nca oluşturulan ‘Cennet Anneleri Hatıra Ormanı’nda adına dikilen ‘Fidan Dikim Sertifikasını takdim etti.


Dünyanın en zor ve yüce görevlerinden birini üstlenmiş, şefkatin, fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin en güzel örneği olan annelerimizin, yeri doldurulamayan dünyadaki en yüce varlıklardan biri olduğunu belirten Yalçın, “Yeryüzündeki en yüce görevi, her türlü zorluğa rağmen, karşılık beklemeden yerine getiren anneler, geleceği emanet edeceğimiz çocukları hayata hazırlamanın yanı sıra geleneksel kültür değerlerinin ve ortak geçmişin kuşaktan kuşağa aktarılmasında da hayati bir rol oynamaktadırlar. Başta ülkemizin varlığı ve birliği için canlarını feda eden şehitlerimizin aziz anneleri olmak üzere fedakarlık ve karşılıksız sevginin sembolü olan tüm annelerimizin ‘Anneler Gününü’ en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum. Evde kal çağrısını yineliyorum’’ diye konuştu.


Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren şehit anneleri, “Yaralı yüreklere dokunmanız bizleri çok mutlu etti. Sanki oğlumuz gelmiş gibi sevindik” sözleriyle duygularını dile getirerek, devleti her zaman yanlarında gördüklerini belirterek teşekkür ettiler.

Kaymakam Arif Yalçın’ın Anneler Günü dolayısıyla yaptığı ziyaretlere İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Baturay, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İmran Şeref ve Bozyazı Orman İşletme Müdür Yardımcısı Nuri Bal katıldı.

 

 

 

AdminAdmin