GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-05-2020 17:43   Güncelleme : 29-05-2020 17:43

Mersin Limanında 1 Gemi İthal Muz...!

Mersin Limanında 1 Gemi İthal Muz...!

 

Mersin limanına yurt dışından gelen ve iç piyasaya sürülmek istenen 1 Gemi ithal Muz, Anamur Muzunun fiyat dengesini bir anda alt üst edecekti.

 

İyi Parti Mersin Milletvekili Emekli Vali Behiç Çelik’in, Anamur Muzuna darbe vuracak bu olaydan haberdar olması ve akabinde yetkili mercilerle girişimlerde bulunası ile, yerli muza vurulacak darbeyi önledi.

 

Vekil Çelik, “Mersin Limanına 1 Gemi ithal muz geldiğini Mersin Limanından Silopi’ye taşınarak, iç piyasaya dağılacağını öğrendim. Hemen devlet yetkilileri ile irtibata geçerek, yerli muza darbe vurulacağını bunun acilen önlenmesi gerektiği ile ilgili girişimlerde bulunduk. Devlet yetkililerinin de olayın aciliyetine binaen harekete geçtiler ve 1 Gemi ithal Muzun iç piyasaya sürülmesini önlemiş olduk.” Dedi.

 

"Anamur’lu Mersin’li  üreticilerimizin onca emeklerini heba ettirmeyiz." Diyen Vekil Çelik, "Dünyanın neresine giderseniz gidin Anamur muzunu bilmeyen yoktur. Anamur Muzu kokusu ile, tadı ile muhteşem bir meyvedir. Böylesi bir meyveyi üreten üreticilerimizin mağdur edilmesine asla gönlümüz razı olmaz, izin vermeyiz." İfadelerini kullandı.