GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2020 09:27   Güncelleme : 01-06-2020 09:27

Vekil Çelik Yayla Yoluna Duyarsız Kalmadı..

Vekil Çelik Yayla Yoluna Duyarsız Kalmadı..

“Yayla Yolu 1 Yıl Dayanamadı” başlıklı haberimizle 29 Mayıs 2020 tarihli haberimizle Anamur-Ermenek Karayolunun son durumunu siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık.

 

Haberimiz üzerine bir çok okuyucumuzla, bir çok kurum kuruluşla ve birçok siyasi ile bu konu üzerinde konuşma fırsatımız oldu. Bir çok geri dönüşler aldık.


Bu siyasilerimizden bir tanesi de İyi Parti Mersin Milletvekili emekli vali Behiç ÇELİK oldu.

 

Anamur-Ermenek Karayolu ile ilgili haberimiz üzerini hemen aynı gün İyi Parti Mersin Milletvekili emekli vali Behiç ÇELİK gazetemizi aradı; Bölgede olduğunu hemen yarından tezi yok Abanoz’a kadar gidip bu yolu yerinde inceleyeceğini ve yolun yapımı konusunda ilgili yerlerle iletişime geçeceklerini belirttiler.

 

Vekil ÇELİK duyarsız Kalmadı..!

İyi Parti Mersin Milletvekili emekli vali Behiç ÇELİK hemen ertesi günü Anamur’dan Abanoz’a kadar giderek yolda oluşan çukurları, yarıkları, bozuklukları yerinde inceledi.

 

Çelik, “Bu yol iki ili birbirine bağlamanın yanında çok daha önemli rol oynuyor. Bu yol Anamur ve Bozyazı’lı vatandaşlarımızın bir çok gözde yaylamalarına ulaşım yolu ve neredeyse alternatifi yok. Bizim Yörük kültürümüzde yaylanın önemini bilmeyen yoktur. Hele hele bizler Toros Yörükleri olarak bilinir ve anılırız. Bu denli önemli bir yolun bu şekilde içler acısı hali beni bir milletvekili olarak da, bir insan olarak da, bir Anamur’lu olarak da çok üzmüştür. Yaylada hemşerilerimizle bir araya geldik onlara da yol konusunu konuştuk. Bu konunun peşini bırakmayacağımıza dair onlara da söz verdik. Bu konunun takipçisi olacağımızın hemşerileriz tarafından bilinmesini istiyorum.” Dedi.