GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2020 13:12   Güncelleme : 02-06-2020 13:12

Başkan KILINÇ Asfalt Çalışmalarını Basın'a Tanıttı..

Başkan KILINÇ Asfalt Çalışmalarını Basın'a Tanıttı..

 

Anamur Belediyesi sıfırdan asfalt şantiyesini kurmasının ardında hızla şehir içi mahalle yollarının asfalt çalışmasına başladı.

 

Anamur’da asfaltsız yol bırakmayacağız diyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “vatandaşımızın sesine kulak veriyoruz, makul talepleri hemen yerine getiriyoruz.” Dedi. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Kılınç, iskele mahallesinde yapımı biten ve yapımı devam eden asfalt çalışmalarını gazetecilere tanıttı.

 

Başkan Kılınç Beraberinde Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, İskele Mahalle Muhtarı Hayrettin Haber, ve Belediye ekipleri iskele mahallesinde yapılan ve yapımı devam eden asfalt yollarla ilgili bilgiler vererek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Asfalt çalışmalarının yanı sıra sahil projesi ve piknik yerleri konusunda da bilgiler veren Başkan Kılınç, “Anamur bizim, biz Anamur’u turizmi ile, tarımı ile geleceğe hazırlayacağız. Anamur’lu hemşerilerim hizmetin en iyisine layık..! bizde elimizden gelen en iyi hizmeti vermek için ekip arkadaşlarımla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devem edeceğiz.” Dedi.  

 

Başkan Kılınç’ın konuşmasında Ana Başlıklar Şöyle;

 

İlk hedefimiz 100km. Asfalt..!

 

Anamur’un her mahallesine gideceğiz, asfaltsız yol bırakmayacağız. Hiçbir vatandaşımız endişeye kapılmasın. Sadece bira sabır istiyoruz. Bir plan ve program içerisinde aciliyet sırası ile her yere asfaltı ulaştıracağız. Bu yıl hedefimiz 100km. asfalt..!

 

Anamur – Gazipaşa yolu İhale Edilmesi..!

 

Anamur- Gazipaşa-Antalya yolu Gazipaşa tarafı ihale edildi. Bu yolkonusunda bölge Milletvekillerimizle Bakanımızla sürekli görüşme halindeyiz bizim isteğimiz bir an önce Anamur tarafının da bir an önce ihale edilmesi..! Gazipaşa tarafı ihale edildi, 11km. ‘lik bölüm yapılıyor. Anamur tarafında 17.500km. ‘lik bölüm kalıyor bizim istirhamımız bziden tarafta kalan projesi herşehi hazır olan bölümünden de bir an önce ihale edilmesi..! inşallah bu ölümü de ihalesi yapılır ve başlanırsa 2 yıl içerisinde tamamlanır.

 

İskele Çay Bahçeler ve Büfeler..!

 

Geçen gün sayın Kaymakamımızla birlikte de gezdik sahilimizin görüntüsü çok kötü. Orada bir ıslah çalışması planladık. Dragondan Örene kadar olan bölümde 21 adet 6 mk.’yi geçmeyecek şekilde standart, açılır kapanır, büfeler yapacağız. Hem sahile hem göze hitap edecek şekilde sahilimizi  yenileyeceğiz.

 

Sahil Projesi..

 

Yalı Evleri ve Aslıhan arasında kalan 95 dönüm yeri milli emlak bize tahsis etti. Yine Karaağaç dediğimiz 4.500m. olan bölümüm yapımına en kısa zamanda başlayacağız. Bu konuda bakan beyden de destek istedik inşallah destek verilirse hemen başlayacağız. Gönlümüz hepsini bir anda yapmayı istiyor ancak sadece Yalı Evleri İle Aslan arasında kalan 95000m. Olan bölümün yapımı 26 milyon lira tutuyor..!