SİYASET
Giriş Tarihi : 02-06-2020 17:20   Güncelleme : 02-06-2020 17:20

Normalleşme Sürecinde Anamur Risk Altında mı?

Normalleşme Sürecinde Anamur Risk Altında mı?

 

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, yazılı bir basın açıklaması yaparak normalleşme sürecinde daha az risk için yapılması gerekenleri sıraladı.

 

Başkan Kahvecioğlu’nun korona virüs tedbirlerini içeren açıklaması şöyle;

 

ANAMUR KAMUOYU ADINA TALEBİMİZDİR.

1 Haziran itibariyle Koronavirüs (covid19) salgını başladığı andan itibaren şehirlerarası giriş - çıkış yasağının kalktığı, herkesin istediği şehre serbestçe gidebildiği, şehirlerarası otobüslerin seferlerine başladığı ilk gün.

ALLAH’a çok şükür ki , İlçemizde şu ana kadar koronavirüs vakası İle karşılaşılmamıştır. Buda bütün Türkiye tarafından bilinmektedir.

Korkarım ki, bu günden itibaren, Ülkemizin değişik illerinden, İlçemize çok yoğun bir giriş olacaktır. Özellikle “ Yazlıkçı” diye adlandırdığımız, her yaz Anamur’umuza gelen vatandaşlarımız, ilçemize akın edeceklerdir.

Yazlıkçı olarak adlandırdığımız vatandaşlarımızın ve geçici gelen misafirlerimizin Anamur’umuza gelme isteği hakları olduğu kadar olağandır da.

Fakat ,pandemi sürecinin devam ettiği ve henüz tehlikenin geçmediği bu günlerde, vatandaşlarımızın kontrolsüz giriş ve çıkışları , bu güne kadar vaka İle karşılaşmamış , kendisini korumasını bu güne kadar başarabilmiş Anamur halkını yani hepimizi tehlikeye atacaktır.

Pandemi sürecinin devam ettiği bu günlerde, Anamur’da yaşayan bütün vatandaşlarımızı tehlikeye atma lüksümüz yoktur…!

Başka illerden ve ilçelerden , ilçemize gelen vatandaşlarımızın , hem kendilerini, hem sevdiklerini ve hem de ANAMUR halkını tehlikeye atmaması İçin ; İlçemizin YETKİLİLERİNDEN , şehir giriş çıkışlarında gerekli kontrollerin yapılmasının ve yaptırılmasının sağlanması, İlçemize giriş yapanların evlerinde kalmasının sağlanması hususunda gerekli tedbirleri almalarını,

süreç tamamlanana ve pandemiden ülkemiz tamamen çıkana kadar her türlü tedbirin alınmasını, ilçemiz halkının bu virüs İle tanışmadan bu zorlu sürecin tamamlanmasını temenni ediyor, YETKİLİLERİMİZİ bu hususta hassas olmaya davet ediyor, Süreç tamamlandığında; başka il ve ilçelerimizden gelecek vatandaşlarımızla sağlıklı ve İYİ günlerde kucaklaşmayı, misafirperver ANAMUR Halkı adına talep ve temenni ediyorum.

 

Selam, saygı ve sevgilerimle ,
Sağlıklı ve İYİ günlerde buluşabilmek dileğiyle .

#EvdekalTÜRKİYEM
#SağlıklıveİYİkalANAMURUM

Osman KAHVECİOĞLU
İYİ PARTİ
ANAMUR İLÇE BAŞKANI

 


AdminAdmin