SİYASET
Giriş Tarihi : 08-06-2020 11:55   Güncelleme : 08-06-2020 11:55

Başkan Taş Her şey Kontrolümüz Altında dedi..

Başkan Taş Her şey Kontrolümüz Altında dedi..

 

Son günlerde sosyal medyada, Bozyazı Tekeli mahallesinde bulunan tatil sitesine Ankara’dan gelen bir yazlıkçı vatandaşta (Covid-19) korona virüs tespit edildiği ve bölgede bulunan sitelerin karantina altına alındığı şeklinde paylaşımlarda bulunuluyor. Bu paylaşımlar Anamur ve Bozyazı’da yaşayan vatandaşların panik yapmalarına neden oluyordu.

 

Ak Parti Bozyazı İlçe Başkanı Seçkin Taş, konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak tüm tedbirlerin alındığını, her şeyin kontrol altında olduğunu ifade etti.

 

Başkan Taş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

 
Kıymetli Hemşehrilerim Sosyal Medya'da Bahse konu olan Bozyazı İlçemiz Tekeli Mahallesinde Bulunan Yazlıkçı Vatandaşlarımızın İkamet Ettiği Bir Sitede Yazlığına Gelmiş 3 gün ikamet eden Bir Aile Ankara'ya döndüğünde Rahatsızlanması üzerine Hastaneye gitmiş Covid 19 testi pozitif çıkmıştır. Bunun üzerine Bozyazı İlçemizin Toplum Sağlığı Yetkilileri ve Mülki Amirimizin, İkametgahın bulunduğu Sitede Alınması gereken Tedbirleri ivedi bir şekilde almak suretiyle Temas söz konusu olanlar var ise Tespitini yapmış ve Gereken Tespit ve izolasyon tedbirlerini sağlamışlardır. Gereken bilgi paylaşımlarını İlgili kurumlarla Yapmışlardır.

 

Bahse konu olan Süreç devam etmekle birlikte, Şu an Karantina durumu söz konusu değildir.
Süreci Gerekli kurumlarımız ilgili ve Eksiksiz bir şekilde yürütmektedir.
Hemşehrilerimizi paniğe sevk eden Paylaşımlara itibar etmeyiniz.

 

Biz Birey olarak Sosyal Mesafe, Hijyen ve Maske Tedbirlerini uyguladığımız sürece İnşAllah bu süreci Zararsız ve sıkıntısız bir şekilde Aşacağımızdan şüphemiz yoktur.

 

Devlet Görevinin başında Vatandaşlarının yanındadır. Süreç Ciddiyetle Kontrol Altındadır...
Panik yok, Tedbir ve Bireysel sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirerek Bugüne kadar başarı ile yürüttüğümüz süreci Sıkıntısız bir şekilde Tamamlayacağımıza Sizlerin Desteği, Devletimizin tedbirleri ve Allah'ın izni ile nihayete 
Erdireceğimize inanıyorum...

 

Selam ve Dua İle Saygılarımı sunarım.
#DEVLETİMİZMİLLETİMİZİNYANINDA

 

                     Seçkin TAŞ

       Ak Parti Bozyazı İlçe Başkanı