GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-06-2020 09:05   Güncelleme : 12-06-2020 09:05

İskele Muhtarı Yetililerden Yardım İstedi..

İskele Muhtarı Yetililerden Yardım İstedi..

İskele mahalle Muhtarı Hayrettin haber yetkililerden yardım istedi

 

Anamur’un  vitrini konumunda olan ve özellikle yaz aylarında hem yerli halk, hem farklı şehirlerden gelen yazlıkçılar, hem de turistler tarafından en çok tercih edilen mahalle olan iskele mahallesi Pandemi sürecinin normale dönmeye başlaması ile hareketlenmeye, dolup taşmaya başladı.

 

Turizm sezonunun  yaklaşmasıyla Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından öncelik verilerek ara sokaklar asfalt yapılarak yazın yoğunluğuna hazırlandı.

 

Muhtar Haber Driftçileri Uyardı..!

 

Gazetemize açıklama yaparak yetkililerden yardım isteyen iskele mahalle muhtarı Hayrettin Haber, İskele mahallesini rahatsız eden, araçları ile bunca masraf edilerek yapılan asfalt yolda drift atarak asfaltı bozan, son ses müzik çalan araçlarla gecenin geç saatlerine kadar mahalle sakinlerini rahatsız eden kişi ya da kişilerin engellenmesi adına yetkililerden yardım istedi.

 

Haber, Başkan Kılınç’a Teşekkür Etti.

 

Muhtar Haber, “Anamur Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç, Sezonun açılması yaklaştığı için önceliği, tüm insanların uğrak yeri olan, Anamur’un vitrini konumunda sahil şeridine sahip İskele mahallemize verdi.  Mahalle içi ve ara yollarımızı tozdan topraktan kurtararak asfalt yaptı. Kendisine mahallem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

 

Drift Atarak Milli servete Zarar Verenler Cezasız Kalmamalı..!

 

Ancak bunca zorlukla, bunca masrafla yapılan asfalt bazı kişi ya da kişilerce, araçlarla drift atmaları sonucunda maalesef bozuluyor..! Bu bir milli servettir ve yazıktır. Ayrıca bu bir suçtur, cezası da ağırdır.” dedi.

 

Gazetecilere, kimliği belirsiz kişilerce drift atılarak bozulan asfalt yerleri gösteren Muhtar Haber, “böylesi zor zamanda bunca masraf yapılarak daha yeni yapılan bu asfaltı sırf birileri stres atsın diye bu hale getirmelerine izin vermeyeceğiz. “şeklinde konuştu.

 

Araçlarla, Egzoz ve yüksek Müzik Sesleri Mahalle  Halkını Canından Bezdirdi..!

 

“Özellikle yaz aylarından Türkiye’nin bir çok yerinden ve hatta yurtdışından gelen tatilci misafirlerimizi ve mahalle halkımızı araç egzoz sesleri ve yüksek tonda müzik sesleri ile rahatsız eden bu kişiler için yetkililerden yardım bekliyoruz” diyen, Muhtar  Haber,  Anamur Emniyet Müdürlüğümüz’ ün daha önce iskelede polis noktası vardı. Bu tür olaylar daha az oluyordu. Yine bir polis noktası oluşturulması ve mobil ekiplerin de arttırılmasını talep etmekteyiz.” Dedi.

 

“Mahalle sakinlerinden bu konularda şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.” Diyen Muhtar Haber, bu Anamur’un İmajını zedeliyor acil önlem alınmalı..!”  ifadelerini kullandı.

 

Dragon Parkı Güvenli Değil..!

 

Anamur Dragon parkı (Rauf Denktaş Parkı)  içerisinde İçki içen, gürültü yapan, kamelyalara zarar veren, insanlar yüzünden park içerisine  ailelerin giremediğini, gecenin geç saatlerine kadar bu tür davranışların devam ettiğini, belirten Muhtar Haber, Mersin Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında bulunan bu parkın özellikle gece güvenlik için ışıklandırılması ve bekçi konumlanmasını Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’den rica ediyoruz.” dedi.

 

Anamur'un İmajı Zedeleniyor..!

 

İskele Mahalle sakinlerinden iç Mimar Halil Oğuz da "Aslen Anamur'luyum, uzun yıllar İstanbul'da yaşadım mesleğim gereği bir çok şehirde bulundum ve bir çok proje yaptım. Anamur kadar güzel doğası olan, bir yer görmedim. bu yüzden de tekrar memleketime döndüm. İskele mahallesinde ikamet etmekteyim. Ama araç egzoz ve sabahlara kadar araçlardan çalınan yüksek müzik sesleri bizi canımızdan bezdirdi. Defalarca  yetkilileri aradım ama çözüm bulunmadı. Anamur'lu olarak bu bizi çok üzüyor. Ayrıca buraya gelen yarli ve yabancı turistin gözünde Anamur'un imajını zedeliyor. Buna acil müdehale edilmeli." dedi.