SİYASET
Giriş Tarihi : 16-06-2020 15:23   Güncelleme : 16-06-2020 15:23

Başkan GÜBBÜK'ten Başkan BULUT'a Sert Cevap..

Başkan GÜBBÜK'ten Başkan BULUT'a Sert Cevap..

Anamur Belediyesinin geçmiş dönemden bıraktığı borç, yaptığı hizmetten kat kat fazladır.”

 

MHP Anamur ilçe başkanı Adnan GÜBBÜK, İYİ Parti il başkan yardımcısı Erdal Bulut’un “Anamur Belediyesi rekor borçlandı” başlıklı açıklamasına cevap verdi.

 

MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan GÜBBÜK yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

 “ Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç, İller Bankasından aldığı kredi ile araç parkına önem verdiği için  iş yapamaz hale gelen, ihale yapmaktan başka çaresi kalmamış bir Belediye’yi  25 araç alarak makine parkını yeniden kurmuş, %50-75 tasarruf sağlayarak 35 milyon borcun 10 milyonunu ödemiş.  Anamur’u topyekun şantiye haline getirmeyi başarmış. Yeni imar harekatını başlatmıştır.

 

Beş yıl sonunda sloganımız, “ Değiştirdi Yeni Baştan, İşte Önder, İşte Başkan” olacaktır.

 

Geçmiş dönemlerde borca boğduğunuz Belediye’yi rekor borçlandı” diyerek algı yaratmaya kalkmak aymazlıktır.

 

Anamur Belediyesine hepsi iş makinası olmak üzere 25 araç alındı. Bunların 11 adeti Belediye Başkanımız’ın şahsi gayreti ile hibe olarak alınmıştır. Araç filosu olarak bir çok İl Belediyesinden öne geçtik.

 

Son üç ayda ihale edip “Ben yaptırdım diye hava attığınız Atatepe Sosyal Tesis yapım işi, Organik Pazar Yeri, Çarıklar  ve Ören Stat ve Spor Tesisi yapımı, beton asfalt yapım işine 7.542.000 TL  borcu da biz ödedik. İlaveler ve tadilatlar yaptırdık. Dolasıyla buralarında borcunun tamamı Hidayet Başkanın döneminde ödendiğine göre, bahse konu yerleri de O yaptırmış olmuyor mu?

 

Aslında sizin yaptırdığınız hizmetleri bıraktığınız borca saysak, hizmette de borçlu çıkarsınız. Verdiğiniz demeç cahil cesareti şark kurnazlığıdır.

 

Anamur Belediyesi hizmetlerin çoğunu ihalesiz kendi personeliyle yapma kararı almıştır. Bu çalışmalarından en az %50 tasarruf etmiş ve borçların 10.000.000TL sini  ödemiştir.

 

Sizin gibi bütçenin çoğunu reklama değil hizmete harcamıştır. İş makinalarıyla, araç filosu, asfalt şantiyesi, taş ocağı …. gibi

 

Belediyelerin pek  azında bulunan donanımlı bir Belediye haline gelmiştir.

 

Sayın Kılınç, özel bankalardan hovardaca aldığınız yüksek faizli kredilerin  faizini makul seviyeye çektirmiştir.  Krediler reklam ve peşkeş için değil hizmet için kullanılmaktadır. Çok laf az iş, devri bitmiştir.

 

Biz İyi palavra üretmiyoruz, iş üretiyoruz. Bir önceki Belediye (Öncekileri saymıyoruz son dört yılda) 11.415.000 TL kredi almış. 20.273.000 TL olarak ödenmeye devam ediyor. Sadece ödenecek faiz  %34’den  8.858.000TL ; bizim %11 faizle  aldığımız 8.394.000 TL krediden daha fazla. 8.000.000 TL kredi nereye harcandı diyorsunuz iş makinaları, beton asfalt, Atatepe, Çarıklar, Ören Spor Tesisleri, Salı Pazarı gibi tesislere ödenmiştir.

 

Memur maaşı ile ilgili kredi aldığımız doğru değil, yanlış yazılmış hatası mecliste düzletilmiştir. Gelseydiniz görürdünüz.

 

Kılıfına uydurup seçimde yaptığınız harcamaları bile bu dönem ödendi. Son bir yılda, 10.000.000 geçmiş borç ödendi. Bıraktığınız borçlar  beş yıl hiç iş  yapmasak bile ödenemeyecek düzeyde olmasına rağmen borç ödemelerimizde adeta  bir mucize gerçekleşiyor.

 

Belediye Başkanı Sayın Hidayet KILINÇ,  borçlarla birlikte taahhüt ettiklerini  bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Bizler de O’nun sonuna kadar arkasındayız .”

 

AdminAdmin