GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2020 14:25   Güncelleme : 22-06-2020 14:25

Başkan Gümüş'ten Üreticiye Çağrı...

Başkan Gümüş'ten Üreticiye Çağrı...

 

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet  Şeref  Gümüş, Üyelerinin Çiftçi Kayıt Sisteminden (ÇKS) yararlanmaları  için 30  Haziran  2020  tarihine  kadar  kayıt yaptırmalarını önerdi.

 

Oda Başkanı Gümüş; “Kayıt Sistemi için yapılacak başvurular, yönetmelikle belirtildiği üzere 30 Haziran 2020'ye kadar devam edecek.

 

Üreticilerimiz, ÇKS başvurularını 27 Mayıs 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren '2014 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği'nin ilgili maddesi gereği bu tarihe kadar gerçekleştirebilecekler aksi halde tarımsal desteklemelerden faydalanamayacaklar. Özellikle içinde bulunduğumuz salgın sebebiyle, siz değerli üreticilerimizi korumak amaçlı mümkün olduğunca işlemlerin dijital ortamdan yapılmasını üyelerimize öneriyoruz. Üreticilerimiz ilçe müdürlüklerine gitmeden  e-devlet üzerinden https://eciftci.tarbil.gov.tr/ üzerinden de yapabilirler. Söz konusu işlemler, başvuru evrakları (güncelleme için ÇKF Formu ve Çiftçi Belgesi ile birlikte) 30 Haziran 2020 tarihine kadar il / ilçe müdürlüklerine teslim edilmek şartı ile yapılabilecektir. Üreticilerimizin 2020 yılı tarımsal desteklemelerinden faydalanabilmeleri için 30 Haziran tarihine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerektiğin hatırlatır bereketli sezon dilerim" dedi.


AdminAdmin