GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-07-2020 17:14   Güncelleme : 01-07-2020 17:14

Anamur'da korona Virüs Pozitif Vaka 5 Kişi...

Anamur'da korona Virüs Pozitif Vaka 5 Kişi...

Anamur’da (Covid-19) Koronavirüs tespiti ile ilgili sosyal medyada yayılan bir çok kulaktan dolma bilgiler günlerdir paylaşılmakta idi.

 

Konuyu siz okuyucularımıza ulaştırmak için yetkili ağızlardan doğru bilgiler almayı bekledik. Beklenen açıklama  Anamur Kaymakamı İsmail GÜLTEKİN’den geldi.

 

Anamur Kaymakamı İsmail GÜLTEKİN bu gün öğlen saatlerinde Anamur Öğretmen Evinde bir basın toplantısı düzenleyerek, koronavirüs başta olmak üzere merak edilen bir çok konuya cevap verdi.

 

Anamur İlçe Sağlık Müdürü Cen Adil’in de katıldığı toplantıda Anamur Kaymakamı İsmail GÜLTEKİN, Anamur’da şu ana kadar tespit edilen pozitif vakanın 5 kişi olduğunu, bunlardan 1 kişinin Antep’e bir yakınının cenazesine gittiğinde oradan kaptığı bulgusu var. Diyerek, belirtilen vatandaşın kendisi ile birlikte 4 kişilik bir aile olduğu, 1 kişi de diğer aileden bağımsız münferit olarak toplam 5 kişi pozitif vakanın Mersin Şehir Hastanesinde tedavi altına alındığı belirti. GÜLTEKİN, bu kişilerle teması olan 42 kişi de testleri yapılarak  karantina uygulandığını, Ancak bu kişilerde şu ana kadar tespit edilen pozitif bir bulguya ulaşılmadığını da sözlerine ekledi.

 

 

Sosyal medyada çıkan vaka sayısı saklanıyor mu? gibi yorumlara da cevap veren Kaymakam Gültekin, “Bizim kesinleşmiş net bir bilgiyi vatandaşımızdan saklama gibi bir lüksümüz asla olamaz. Netleşen her türlü bilgiyi sizlerle paylaşırız. Ancak şunu gönül rahatlığıyla tekrar söylemek isterim Anamur Koronavirüs vakaları açısından en güvenli ilçedir bunun bilinmesini istiyorum.” Dedi.

 

 

Anamur İlçe Sağlık Müdürü Cem Adil ise, pozitif vaka bulgusuna ulaştığımız ilk andan itibaren sağlık personelimizle birlikte titiz bir çalışma başlattık. Pozitif çıkan vatandaşlarımızı Şehir Hastanesine naklettik ve hemen bu kişilerle temas etmiş kişilerin tespitini gerçekleştirdik. Buna göre yapılan testler ve kontroller sonucunda 5 pozitif vaka, bunlardan 4 ‘ü zaten bir aile ve 42 kişide bu kişilerle temas etmiş kişileri de kontrolleri yapıldı. testler sonucunda Pozitif vaka yok. Karantina süresi başlattık. Bun dışında her hangi bir vaka yok. Dedi.

 

Kaymakam GÜLTEKİN Basın toplantısında güncel Konularda da soruları cevapladı.

 

GÜLTEKİN’in güncel konularda verdiği bilgiler şöyle;

 

Anamur –Ermenek karayolu Başlıyor..!

 

Anamur-Ermenek karayolunun Kazancı’ya kadar olan bölümünün asfalt çalışmasının başladığının müjdesini veren Kaymakam GÜLTEKİN, Yüklenici firmanın işe başladığını belirtti.

 

Anamur’da OSB Kuruluyor..!

Anamur’da Organize Sanayi kurulması için çalışmalarımız devam ediyor diyen Kaymakam GÜLTEKİN, Anamur’da organize Sanayi’nin bir yıl içerisinde kurulmasını hedeflediklerini belirterek, sayın Bakanımız Lütfi ELVAN bu konu için büyük gayret gösteriyor. Bir yıl içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz.” dedi.

 

Anamur-Antalya Karayolu’nun takipçisiyiz..!

Anamur- Antalya karayolunda neredeyse sonlara gelindiğini kaydeden Kaymakam GÜLTEKİN, Mersin – Antalya karayolunda, Gazipaşa-Alanya arası tünel yapımı başladı. 1,5 -2 km ‘lik bölümü tamamlandı ve devam ediyor. Ancak Anamur tarafında kalan 17 km. bölümün de ihale edilerek bizim çift şerit yol ve tünele bağlanmasını bekliyoruz. Bu konuda taleplerimizi ilettik. Bu konunun da takipçisiyiz. Çünkü Anamur için bu yol çok önemli ifadeleri kullandı.