GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2020 15:31   Güncelleme : 07-07-2020 15:31

Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesisini Hizmete Açtı..

Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesisini Hizmete Açtı..

82 Sosyal Tesisi Belediye Bünyesinde Açıldı.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine, Anamur Kaymakamı İsmail GÜLTEKİN, Cumuriyet Başsavcısı Seyfettin ÜNAL, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Mersin Yüksekokul Müdürü Gürkan TEMİZ, Jandarma Komutanı Savaş Cingöz,  Anamur İlçe Müftüsü Zeynel Abidin ÇINAR, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan GÜBBÜK ve İlçe Yöneticileri, İyi Parti Anamur İlçe Başkanı Osman KAHVECİOĞLU ve İlçe Yöneticileri, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Ateş ve yönetimi, Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ve yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Eğitim Sen ve Kamusen Anamur Temsilcisi Hayri KILINÇ, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın talimatı ile bakım onarımdan geçirilen Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesisleri, yeniden hizmete açılarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye hazır hale getirildi.

 

82 Sosyal Tesis Baştan Aşağı Yenilendi..

 

Bugün gerçekleştirilen açılış programında konuşma gerçekleştiren Başkan Kılınç, 82 Sosyal Tesisleri daha önce birçok özel firmanın işlettiğini belirterek : ‘’ Göreve geldiğimizde Belediyemiz tarafından işletilebileceğini düşündüğümüz tüm tesislerimizde incelemelerde bulunduk. 82 Sosyal Tesislerde bunlardan bir tanesiydi. Yaklaşık 5 aylık bir çalışmanın sonunda bugün Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesislerini yeniden hizmete açıyoruz. Baştan sona yenilediğimiz tesisimiz 34 yatak kapasitesine sahip, ayrıca restorantı ve toplam 5000 kişilik 2 düğün salonu ile Anamurlu hemşerilerimize ve misafirlerimize en kaliteli hizmeti en ucuz şekilde sunmayı planlıyoruz.’’ dedi.

 

Kaymakam Gültekin Üç kuralı Tekrar Hatırlattı..!

 

Tesisin Açılışında kısa bir konuşma yapan Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Normalleşme Sürecine girdiğimiz böyle bir dönemde Anamur Belediyesi tarafından böyle bir tesisin hizmete açılmasından son derece memnuniyet duyduğunu belirterek, bu dönemde sosyal mesafe ve kuralları içeren bir çok mesaj yayınladıklarını belirten Kaymakam Gültekin, bu tesisin bu kurallara uyma konusunda örnek olacağa emin olduklarını söyledi. Virüsle mücadelede Anamur’da da her bireyin, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması gerektiğinin altını çizen Gültekin, bu tesisin u çerçevede Anamur halkına ve dışardan gelen misafirlerimize hijyen ortamında hizmet vereceğini vurguladı.

 

Anamur Belediye İmam Hatibi Yalçın hoca tarafından okunan Kur’anı Kerim tilavetinin ardından, Anamur ilçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar tarafından yapılan dua ile 82 sosyal tesisin açılış kurdalesi kesildi.