SİYASET
Giriş Tarihi : 08-07-2020 11:19   Güncelleme : 08-07-2020 11:19

Anamur İçme Suyuna Kavuşuyor..

Anamur İçme Suyuna Kavuşuyor..

Başkan Kılınç Meclis Toplantısında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesine ve Belediye Başkanı Vahap Seçer’e Anamur’un çöp sorununa taşımalı sistemle çözüm buldukları ve Artık Anamur’un çöpünün Kaş Yaylasına dökülmeyecek olmasından dolayı teşekkür etti.

 

Anamur Belediyesi Temmuz ayı Meclis Toplantısı ikinci oturumunda ve Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesisleri açılış töreninde yaptığı açılış konuşmalarında Anamur’un kanayan yarası olan çöplerin Kaş Yaylasına dökülmesine çözüm bulan Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanına teşekkür etti.

 

Anamur’un çöpü Kaş Yaylasına Dökülmeyecek..!

 

Çöpün toplanması görevinin Anamur Belediyesine ait olduğunu, fakat çöpün ayrıştırma, taşıma ve imha bölümlerinin Mersin Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu, uzun zamandır MBŞB tarafından toplanan bu çöplerin Kaş Yaylasına döküldüğünü belirten Başkan Kılınç, Anamur’un kanayan bir yarası haline gelen bu konunun MBŞB’si tarafından şimdilik TIR’lara Silifke’de bulunan katı atık tesisine götürüleceği konusu Anamur halkı için, Anamur’un doğası, Suyu için  güzel bir hizmettir. Bu hizmeti yerine getiren MBŞB’ne teşekkür ediyorum. dedi.

 

Anamur İçme suyuna Kavuşuyor..!

 

Başkan Kılınç, Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Vahap Seçer ile birlikte Anamur’un içme suyu projesi için Ankara’ya giderek, İller Bankası Genel Müdürü ile görüşmede bulunduklarını 80 milyon lira ile Anamur’un damacana suyu kalitesinde suya kavuşacağını söyleyerek, bir toplantı yaptıklarını, projenin İller Bankası Genel Müdürü tarafından da benimsendiğini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanımızın da desteği ile inşallah Anamur’u kaliteli, temiz içme suyuna kavuşturacağız diyen Başkan Kılınç bu konuda da desteği için Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’e teşekkür ediyorum. dedi.


 

Meclis Üyelerinden Teşekkür..!

 

Toplantıda söz alan Belediye CHP’li Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal Hizmetin siyaseti olmaz…! Bölgemize hizmet eden herkesten Allah razı olsun kendilerine teşekkür ediyorum. Anamur içme suyu sorunu inşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’in ve  Anamur Belediye Başkanımız sayın Hidayet Kılınç’ın çabaları ile sona erecek, özellikle yazın kuyulardan su çekildiği için zaman zaman hemşerilerimiz tuzlu su içmek zorunda kalıyordu. Bu sorun ortadan kalkacak. Yine Anamur’un yaylasını çöp bölgesi olmaktan kurtaran gerek doğaya, gerek çevreye, gerek sularımıza verdiği zararı ortadan kaldıran MBŞB Başkanımız sayın Vahap Seçer’e ve size teşekkür ediyorum dedi.

 

Meclis Toplantısında söz alan İYİ Partili Meclis Üyesi Ahmet Türkay’da bu hizmetten dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz diyerek, Kaş Yaylasındaki şu ana kadar çöp dökülen bölgenin kapatılması yada teknik olarak, başka bir yöntemle çevreye zararsız hale getirilmesinin daha da iyi olacağını söyledi.

 

Meclis Toplantısında söz alan CHP’li Meclis Üyesi ve aynı zamanda MBŞB koordinatörü Erdal Karan da, Çöp konusu MBŞB’si olarak bizim sorumluluğumuzda, şu anda taşımalı olarak Silifke’ye  gönderiyoruz. Kaş Yaylasındaki şu ana kadar çöp dökülen bölgeyi de ıslah edeceğiz. Bunun için de çalışmalar yapmaktayız. dedi.