GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2020 16:38   Güncelleme : 14-07-2020 16:38

Başkan Kılınç'tan 15 Temmuz Mesajı..

Başkan Kılınç'tan 15 Temmuz Mesajı..

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç 15 Temmuz Milli birlik ve Demokrasi gününün yıl dönümü dolayısıyla bir  mesaj yayınladı.

 

Başkan Kılınç mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

Ülkemizin ve aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve millet iradesine kasteden fetöcü hainler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, kahraman gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum.

 

        Bu aziz millet binlerce yıllık tarihi boyunca kendisine vurulmak istenen hiçbir prangayı kabullenmemiş, kendisini esaret altına almak isteyenlere karşı hiçbir zaman boyun bükmemiştir. Mazisi binlerce yıl ile ifade edilen kahraman Türk Askeri’nin içerisine sızan fetöcü hainler, 15 Temmuz gecesi milletimizi iradesi dışında bir yapıya teslim etmek istemiş, ancak bu aziz millet hainlerin kurşunlarına karşı bedenlerini siper ederek, emellerine ulaşmalarına müsaade etmemiş, kendilerinden sonrası için ihanet planı içerisinde olan hainlere de ibret olacak şekilde bir direniş örneği sergilemiştir.

 

         Rengini, Çanakkale’de, Anafartalarda, Conkbayırı’nda şehadete eren kahramanlardan,  10 aylık Bedirhan Bebekten, 15 yaşındaki Eren Bülbül’den, Kahraman Astsubayımız Ömer Halisdemir’den ve daha binlerce şehidimizden alan Al Bayrağımızın namusuna halel getirmemiş, ülkemizin, devletimizin ve milletimizin birliğini, yine milletimizin azim ve kararlılığı korumuştur.

 

       Ülkemizin ve milletimizin istikbali için kendi istikballerinden vazgeçen 251 vatan evladımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.