GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-07-2020 16:30   Güncelleme : 16-07-2020 16:30

Anamur'da 15 Temmuz Mili Birlik ve Demokrasi Günü..

Anamur'da 15 Temmuz Mili Birlik ve Demokrasi Günü..

 

15 Temmuz Mili Birlik ve Demokrasi günü etkinlikleri çerçevesinde saat dün akşam 20.00’da Yeni Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz milli birlik ve Demokrasi günü programı gerçekleşti.

 

Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Garnizon Komutanı Şaban Delioğlu, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Ak Parti İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İyi Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, Meslek yüksel Okulu Müdürü Gürkan Temiz, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı  Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemi anlatan konuşmalar ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.

 

Konuşmalarda hainler lanetlenirken Şehitlerimiz saygıyla yad edildi. Türk Milletinin başka milletlerle karıştırılmaması gerektiği, Türk milleti için vatan, Bayrak ve Ezan’ın olmazsa olmaz kutsal değerleri olduğu vurgulandı. Türk Milleti bu özelliğini 15 Temmuzda tüm dünyaya bir kez daha göstermiş oldu. denildi. Şehitlerimiz için Kur’anı Kerim okundu dualar edildi.

 

Program, Cumhuriyet meydanında, önceden belirlenen 50 kişilik gruplar tarafından değişimli olarak 16 Temmuz  2020 Perşembe sabaha kadar tutulan demokrasi nöbeti ile son buldu.