GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-07-2020 14:44   Güncelleme : 17-07-2020 14:44

Şehit Polis Burak Derya'nın Naaşı Toprağa Verildi..

Şehit Polis Burak Derya'nın Naaşı Toprağa Verildi..

 

Van'ın Gevaş ilçesinde düşen keşif uçağında Şehit olan 7 vatan evladından biri olan, Anamur’lu hemşehrimiz Polis Memuru Burak Derya Anamur Otogar Camiinde Cuma Namazına müteakip düzenlenen Şehit cenaze töreni ve kılınan cenaze Namazının ardından Ovabaşı Mahalle mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

 

Düzenlenen Törene, Bakan Yardımcıları, Mersin Milletvekilleri, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Anamur Kaymakamı İsmail Gütekin, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Siyasi Parti İl ve İlçe Temsicileri, STK Temsilcileri, Polis ve Askeri  erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi’nin Cenaze namazını kıldırmasının ardından şehidin naaşı omuzlarda taşındı. Şehidin Naaşı doğduğu yer olan Ovabaşı mahalle mezarlığında toprağa veridi.

 

 

Şehidin Anne, baba ve kardeşinin mezarlıkta tabuta sarılarak “oğlumuzu son defa koklayalım” diyerek ağıt yakmaları yürekleri dağladı.