GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-07-2020 16:52   Güncelleme : 18-07-2020 16:52

Başkan Kılınç'tan Etkinliğe Davet..

Başkan Kılınç'tan Etkinliğe Davet..

Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yıl dönümü dolayısıyla Anamur’da , İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ile iş birliği yaparak, Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen'inde yüzücü olarak katılacağı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliğini etkinlikleri düzenlenecek.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Düzenlenecek olan etkinliğe tüm Anamurlu vatandaşları davet etti.

 

Başkan Kılınç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

Değerli hemşehrilerim,

Saygıdeğer kamuoyu.

 

5000 yıldır tüm yeryüzünde Vefalı Türk olarak anılan, gittiği her yere, ulaştığı tüm toplumlara, barış ve hoşgörüyü aşılayan aziz milletimiz, maalesef çiçek uzattığından taş yemiş, el verdiğinden ihanet görmüştür.

 

1900'lü yılların başında başlayan, 1960'larda katliama ve hatta soykırıma dönüşen Kıbrıs Olayları da bunlardan birisidir.

 

Kıbrıs'ta yaşayan Rumlar, kapı komşuları olan Türk vatandaşlarımıza zulmetmeye başlamış, insanlık tarihinin en acı katliamlarının faili haline gelmiş, bu caniliğin çığlıkları, Kıbrıs'a 70 km mesafede bulunan ilçemiz Anamur'da dahi duyulmuştur.

 

Ancak, 20 Temmuz 1974'de vefalı Türk adaya çıkmış, Kıbrıs Türklerine uygulanan soykırıma son verdiği gibi, tüm caniliklerine rağmen orada yaşayan Rumlara'da insanlık dersi vermiş ve hem Rum kesiminin hem Türk kesiminin refahı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin varlığını tüm dünyaya resmen ilan etmiştir.

 

Hem 1974 Barış Harekatı'nda, hem harekat öncesi Kıbrıs'lı Türklere yardım ulaştırma konusunda jeopolitik bir öneme sahip olan ilçemiz Anamur'da, harekatın 46. yıldönümünde, İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ile iş birliği yaparak, Devlet Eski Bakanımız Sayın Kürşat Tüzmen'inde yüzücü olarak katılacağı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliğini yarın sabah saat 6:30'da Anamur İskelesi'nden başlatacağız.

 

Çığlıklarına kulaklarımızla şahitlik ettiğimiz, kurduğumuz Bayrak Radyosu ile gözü kulağı olduğumuz, Kıbrıslı Türklerin lideri olan Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş'ın adına şiirler yazdığı  Anamur'da,

 

Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin bu kutlu günü anısına gerçekleştireceğimiz, Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrısa etkinliğine tüm hemşehrilerimi davet ediyor,

 

Şanlı Bayrağımızı ve sporcularımızı uğurlamak üzere yarın sabah saat 06:30'da Anamur İskelesi'nde sizlerle buluşmayı diliyorum.