GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-07-2020 10:34   Güncelleme : 21-07-2020 10:34

Bayrağımız Anamur'dan Kıbrıs'a Yüzerek Taşındı..

Bayrağımız Anamur'dan Kıbrıs'a Yüzerek Taşındı..

 

 

Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yıl dönümü dolayısıyla Anamur’da , İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ile iş birliği yaparak, Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen'inde yüzücü olarak katıldığı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliğini Pazar günü sabah saatlerinde Anamur iskelesinden start almıştı.

 

Pazar günü saat 12.00 sularında KKTC’ne çıkan Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen ve beraberindeki yüzücüler dün saat; 19.30’da Anamur’a döndüler.

 

Anamur Belediyesi tarafından Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen’e ve beraberindeki yüzücülere Anamur iskelesinde bir karşılama töreni düzenlendi.

 

Sahil Güvenlik Botu ile Anamur iskelesine yanaşan Bakan Tüzmen ve beraberindekiler  Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Garnizon Komutanı Abay Şaban Delioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, protokol üyeleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandılar.

 

Anamur Belediyesi tarafından Bakan Tüzmen ve tüm katılımcılara çiçek ve Anamur hatırası tablolar hediye olarak  takdim edildi.

 

 

 

 

 

AdminAdmin