GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2020 18:05   Güncelleme : 27-07-2020 18:05

Kaymakam Gültekin Gazetecilerle Vedalaştı..

Kaymakam Gültekin Gazetecilerle Vedalaştı..

 

Anamur Kaymakamı olarak görev yapmakta iken Kocaeli Vali Yardımcısı olarak ataması yapılan Kaymakam İsmail GÜLTEKİN ilçeden ayrılmadan önce Basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

 

En az görev yaptığı ilçe olan Anamur  her zaman güzellikleri, dostlukları ile hatırlayacağını vurgulayan Gültekin, Anamur hep gelmeyi istediğim ama ziyaret edemediğim bir ilçe idi. Bende bir yörük çocuğuyum. Bizim Anamur’la Anamur’lu  ile kültürel farklılığımız yok..! bu bakımdan daha çabuk adapte olduk. Anamur Belediyesi ile koordineli  çalışmalarımız oldu. Başkan beyin Ankara deneyimleri ve Anamur’a hizmet etme azmi de çalışmalarımızı güçlendirdi. Diğer kurumlarla sivil Toplum Kuruluşlarımızla güzel çalışmalarımız oldu, Siyasi Parti Temsilcilerimizle çalışmalarımız güzeldi. Anamur’u her zaman güzellikleri ile güzel insanları ile güzel dostlukları ile anacağım. Dedi.

 

 

Anamur’da kalsaydım takip edeceğim bir çok proje vardı. diyen Gültekin konuşmasında başlıca satırbaşları şöyle;

 

Yapımı devam eden D-400 karayolu, projesi hazır ihaleye verilmesi beklenen 17.5 km ‘lik bölümün bir an önce ihale süreci yapılarak başlanması,

 

Anamur-Ermenek karayolu 13 km’ik kısım yapımı başlandı. Bu yol da neredeyse Anamur halkının tamamının kullandığı önemli bir yol.

 

Organize sanayinin kuruluşu ile ilgili mesafe aldık ama bunun biraz daha takip edilmesi lazım şu yol bağlantılarıyla bir takım yan yatırımlarıyla organize sanayide kaybettiğimiz zamanı kazanmamız lazım bu güne kadar kurmuş olmamız lazımdı çünkü.

 

Sulama sistemi ihalesi yapıldı ama gerçekleştirilmesi biraz takip gerektiriyor. Kapalı sistemin biran önce tamamlanması mutlaka kaymakamlığın iş ajandasında en tepede gelen işlerden bir tanesi.

 

Bir de hemen Melleç’ten başlayıp Kaledran’a kadar olan bölgede su ihtiyacı var. Çiftçi muz üretmek istiyor, avokado üretmek istiyor, tropik ürünler üretmek istiyor ama su ihtiyacı var şu an kendi imkânlarıyla kısmen bu ihtiyaçlarını karşılıyor kuyu açıyor, uzak yerlerden borularla getiriyor ama çiftçinin kafasında ki bu su ihtiyacından kaynaklı bu endişeyi bizim almamız lazım. Yani yukarıda ki sulama göleti veya barajı adına ne dersek diyelim onu gerçekleştirmemiz lazım onu mutlaka takip edelim. Orada ki çiftçi üreten alın teri döken ve bizden de en temel ihtiyacı olan suyu isteyen muhatabın bu çağrısına mutlaka cevap vermeye çalışalım.

 

Etiğimde Anamur iyi, Giderek çıtayı yükseltiyor. Bu seneki liseye giriş sınavından sonra okul müdürleriyle yaptığımız toplantıda beklentimiz geçen yılın çok ötesinde çok daha iyi bir sonuç bekliyoruz. Bu gittikçe çıtanın yukarı doğru gideceğini gösteriyor.

 

Devlet Hastanemiz fiziki olarak gerçekten ilçede standartlarının ötesi bir hastane haline geldi. Birçok kişinin emeği geçti gurur duyuyoruz orada ki çalışanlarla da hakikaten kendimizi emanet edebileceğimiz güzel bir hastanemiz var. Orayı biraz daha geliştirip yatak kapasitemizi arttırıp uzman hekim miktarını biraz daha arttırmamız lazım.