MESAJLAR
Giriş Tarihi : 04-08-2020 10:42   Güncelleme : 04-08-2020 10:42

Vatandaşlar Acil Çözüm Bekliyor...

Vatandaşlar Acil Çözüm Bekliyor...

 

Anamur ve Bozyazı’nın sevilen yaylalarından olan, Mersin’in Büyükşehir statüsüne alınmasıyla mahalle statüsüne geçen Abanoz ve Bardat arasında bulunan; Tersakan, Çokoluk, Elmakuzu ve Bardat  yol güzergahı neredeyse 1980’leri andırıyor..!

 

Günlük ortalama 2 bin- 3 bin aracın kullandığı bu yol hendeklerle, merdiven basamağı şekline bürünen ve bir araç geçmesiyle toz duman kaplanan bu yol vatandaşları canından bezdiriyor.

 

Sadece bu bölgede yaşayan vatandaşların değil..! neredeyse tüm Bozyazı’lı ve Anamur’lu vatandaşların yaz aylarında yoğun bir şekilde kullandığı bu yol güzergahında bin bir çeşit meyve bahçeleri,  araçların geçmesiyle oluşan toz bulutu nedeniyle neredeyse kurumaya yüz tutmuş vaziyette.

 

Vatandaşlar Yetkililerden Yardım İstiyor..!

 

Bölgede yaşayan vatandaşlar, “Biz yıllardır bu yolun yapılması konusunda sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, ancak bir yetkiliye ulaşamadık. Bundan 2-3 yıl önce Gülnar –Ermenek yol yapım çalışması yapan firmaya ait dev hafriyat kamyonları bu yolu daha da kullanılmaz hale getirdi. Bizler o zamanda siz gazeteciler aracılığı ile yetkililerden yardım istedik. Yol yapım firması yetkilileri,  Gülnar-Ermenek karayolunun tamamlanmasından sonra bu yolun yapılacağını söylediler. Bekledik ama aradan geçen onca zamanda bu yola kazma vurulmadı. Artık bizler, bu yolda seyahat edemez hale geldik. Araçlarımız hurdaya döndü, yolda oluşan tozdan meyve ağaçlarımız kurumaya yüz tutu. Kısacası canımızdan bezdik. Biz buradan bizi sadece seçimden seçime hatırlayan siyasilerimize, belediye başkanlarımıza çağrıda bulunmak istiyoruz. Bize yardım etsinler.  Bu güzelim mevye bahçelerimiz yok olmadan, ciğerlerimize dolan bu tozdan bizi kurtarmak için bu yolu  ıslah etsinler. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bir çok yayla yolunu hava alanı gibi asfalt yaptı. Bu yol daha yoğun kullanıldığı halde yıllardır bekliyor. Sayın başkanımız Vahap SEÇER ‘den bu yolu da bir an önce yapmasını talep ediyoruz.” diyerek yetkililerden yardım istediler.