GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2020 12:54   Güncelleme : 06-08-2020 12:54

Anamur'da Covid-19 Tedbirleri Denetimi Yapıldı..

Anamur'da Covid-19 Tedbirleri Denetimi Yapıldı..

 

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve tüm Türkiye’de aynı anda uygulamaya koyulan Koronavirüs denetimleri, Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Çetin’in esnafları bilgilendirmek amacıyla yaptıkları ziyaret ile birlikte başlatıldı. 

 

Emniyet güçleri, zabıta ve sağlık personelinden oluşturulan ekip ile başlatılan denetimlerde esnafları ziyaret eden Kaymakam Başaran, esnafların bilinçli olduğuna dikkat çekerek, Anamur’un covid-19 vakaları konusunda ülkenin en iyi durumda olan kentlerinden birisi olduğunu belirtti.

 

Yeni atanması sebebiyle hem tanışma hem uyarı mahiyetinde geçen ziyaretlerde vatandaşları maske, mesafe ve hijyen gibi konularda uyaran Kaymakam Başaran: ’’ Anamurlu esnafımızın maske kullanımı konusunda titiz davrandığını görmek bizleri son derece mutlu etti. Biz maskesi bulunmayan esnaflarımıza vermek üzere yanımızda koruyucu maske getirmiştik ama hepsi elimizde kaldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele hepimizin görevi. Bu yüzden esnaflarımıza dükkanlarına alışveriş için gelen müşterilerine çay yerine maske ikram etmesini öneriyorum.’’ dedi.

 

Aynı zamanda Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olan Belediye Başkan Vekili Ahmet Çetin, esnafların maske, mesafe ve hijyen gibi konularda gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür ederek: ‘’ Virüsü yenmenin üç temek kuralı var. Maske, mesafe ve hijyen. Bu kurallara azami ölçüde dikkat ettiğimizde en az vaka ile bu süreci tamamlayacağımıza inanıyorum.’’ dedi.