GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2020 09:15   Güncelleme : 10-08-2020 09:15

Anamur'da Deniz'e Kaybolan Kadın Gazipaşa'da Bulundu..

Anamur'da Deniz'e Kaybolan Kadın Gazipaşa'da Bulundu..

 

Köşe Yazarımız Mesut GÜVEN/Anamurium’da 7 Ağustos tarihinde denizde kaybolan Döndü Küçük maalesef hayatını kaybetmiş olarak bulundu.

 

Merhumenin cansız bedeni 9 Ağustos 2020 saat 18.00 sularında, Antalya’nın Gazipaşa, Güney Zeytinada mahallesi açıklarında bulunmuştur. Denizde bir çiftçi tarafından görülen kadın cesedi, hemen resmi makamlara bildirilmiş, Antalya Sahil Güvenlik Komutanlığından kalkan helikopter ve dalgıçlar yeniden kaybolan cesedi özverili çalışmaları sonrasında bulmuşlardır.

 

Aile, yakınları ve duyarlı insanlar için elbette çok acı bir sonuçla sonuçlanan bu olayda, merhumenin cansız bedeninin bulunması da çok önemli bir sonuç elbette. Kaybolma anından bulunana kadar ailenin neler yaşadığını yakından hissettim. Allah’ım bir daha başka kimseye yaşatmasın. Merhumenin cansız bedeninin  bulunması, acılara bir nebze de olsa su serpti.

 

Bu nedenle; Anamur sahilinde kaybolan kadının uzun uğraş ve arama çalışmaları neticesinde cansız bedeninin bulunmasında çok büyük emeği geçen, Olayın duyulmasından hemen sonra her an olayı takip edip yöneten, Anamur Kaymakamımız sayın Mehmet Nuri Başaran’a, Kurtarmada görev alan Sahil Güvenlik, Jandarma Komutan ve görevlilerine, Orman İşletme Md. Helikopter hizmetine, Profesyonel, amatör dalgıçlara, balıkçı teknelerine, yerel halka, 112’ye, güvenlik ve sağlık görevlilerine, Anamurium antik kent görevlilerine şükran borçluyuz.

 

Ayrıca; Ankara’dan olayı takip eden yetkililere, Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanı sayın Vahap Seçer’e, daire amirlerine, Mersin B. Şeh. Bld Mec. Üyesi sayın Erdal Karan’a yardım çabaları için şükran borçluyuz.

 

En büyük şükran Antalya Sahil Güvenlik yetkilileri ile dalgıçlarına ve diğer tüm emeği geçenleredir.

 

Merhumenin cenazesi Antalya Adli Tıp Kurumunun raporunun ardından Ankara’ya götürülecektir. Aileye, Yakınlarına, Anamur halkına baş sağlığı ve sabırlar diler, Merhume Döndü Küçük’e de Allahtan rahmet diliyoruz.

 

Mesut GÜVEN