GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2020 10:26   Güncelleme : 15-08-2020 10:26

Anemurium Sahiline İkaz Tabelaları Dikildi..

Anemurium Sahiline İkaz Tabelaları Dikildi..

Anemurium antik kent deniz sahilinde fenerin alt kısmında bulunan kayalık bölgede oluşan akıntı  nedeniyle bu bölgede denize girmenin tehlikeli olduğuna dair uyarıcı tabelalar dikildi.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Anamur Kaymakamız Mehmet Nuri BAŞARAN; ‘’Vatandaşımızın can ve mal güvenliği bizim için çok önemli. Anamurlu vatandaşlarımız o bölgede akıntı olduğunu ve bu nedenle bölgede denize girmenin tehlikeli olduğunu biliyor. Ancak Geçtiğimiz günlerde şehir dışından tatile gelen ve o bölgede denizin ve sahilin pırıltısına kapılarak, denize giren bir vatandaşımızın akıntıya kapılarak, hayatını kaybetmesi bizi derinden üzmüştür. Bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması adına can güvenliği açısından Kaymakamlığımızın talimatı ile Müze Müdürlüğü tarafından vatandaşı uyarıcı tabelalar dikildi.’’ Diyen Kaymakamımız Mehmet Nuri BAŞARAN;

Bizim için insan hayatı her şey den önemlidir, Anamurlu kardeşlerimizin can güvenliği için tedbirler alıyoruz, almaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.