GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2020 11:21   Güncelleme : 31-08-2020 11:21

30 Ağustos Zafer Bayramı Anamur'da Törenle Kutlandı..

30 Ağustos Zafer Bayramı Anamur'da Törenle Kutlandı..

30 Ağustos Zafer Bayramında,  Anamur Cumhuriyet Meydanında saat : 9.00’da Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni gerçekleştirildi.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde İlçemizde Kaymakam Mehmet Nuri BAŞARAN, Garnizon Komutanı Albay Taner TÜKEL, Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin ÜNAL, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Siyasi Parti Temsilcilerinin  katılımıyla Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak çelenk sunma töreni düzenlendi.

 

Törende Atatürk Anıtına çelenkler konuldu. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili mesajı okundu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının ardından, Binbaşı Selahattin ONUR  günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasını yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören öğrenciler tarafından okunan  şiirler ile son buldu.

 

Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri BAŞARAN’ın Twitter hesabı üzerinden Anamur halkına çağrıda bulunması ile Anamur’da bulunan tüm ev ve iş yerleri   Ay yıldızlı Türk Bayrağı ile donatıldı. Böylece Covid-19 tedbirleri nedeni ile meydanlara inemeyen vatandaşlar, evinde ve iş yerinde bireysel olarak Zafer Bayramının coşkusuna katılmış oldu.

 

 

 

 

   

AdminAdmin