SİYASET
Giriş Tarihi : 04-09-2020 19:13   Güncelleme : 04-09-2020 19:13

İYİ Parti'den Aşure Etkinliği...

İYİ Parti'den Aşure Etkinliği...

İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından organize edilen Aşure etkinliğine ilgi yoğun oldu.

 

İyi Parti Anamur İlçe binasında İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen Aşure etkinliğine  İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri, Kültür Derneği Başkanı Yaşar Alıcı, Alevi Kültür Dernekleri Anamur Şube Başkanı Nilgün Er, Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Şen, STK Temsilcileri,  İyi Parti Anamur Kadın ve Gençlik Kolları ve çok sayıda Partili vatandaş katıldı.

Sunuculuğunu Parti İlçe Sekreteri Salih Kutlu’nun yaptığı etkinlikte açılış konuşması yapan İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Muharrem ayının Kur’anı Kerim’de belirtilen ve kıymet verilen bir ay olduğunu, ifade ederek, “Aşure bu ayın en kıymetli günüdür. Yükü sevgi özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği Muharrem ayının 10. Günü Aşure günü olarak kutlanmaktadır. Allah’u Teala  bir çok duayı bu günde kabul etmiştir bunun bir çok örnekleri vardır. Aşure birleşmektir, Aşure birlik ve beraberliktir, Aşure bir çok rengi bir çok tadı bir arada sunar. İfadeleri kullandı. Başkan Kahvecioğlu, katılan tüm misafirlere teşekkür ederek, tüm katılımcıların aşure gününü kutladı.

 

İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, tüm katılımcıların Aşure günü kutlayarak başladığı konuşmasında, Hakikatin hiçbir zaman balçıkla sıvanamayacağını, hakikatin güneş gibi olduğunu belirterek yaşadıkları olayların bunu gösterdiğini ifade etti. Vekil Çeik,  “Bu gün bu ülkede siyasal İslamcılık yapanlar 120 yıl önce de siyasal İslamcılık yaptılar. İslam; Mukaddes dinimiz, Hz. Peygamberimiz ve onun mirası çok kenardadır. Bunlar Müslümanların kalbinde ve gönlünde ve aklındadır, bir kenarda durur. Her zaman biz öyle bir cenaha inandığımız, böyle bir dine inandığımız için Allah’a her gün şükreden bir milletiz. Ama siyasal İslamcılık İslam’ı istismar ederek iktidara gelmek ve güç devşirmek, kötü işler yapmak, devlet malını gasp etmek, yalan söylemek, hırsızlık yapmak İslam’la bağdaşmayan hususlardır. Ama bunu hep gördük.” Dedi.

 

“İyi Parti’nin bizati mevcudiyeti her şeyi yolunu yordamına koymak, Atatürk’ün bize emanet ettiği devleti yeniden sağlam temellere oturtmaktır. Millet ittifakının temeli budur.” diyen vekil Çelik, daima parlamenter sistemi savunan iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi savunan ve devletin bütün kurumlarını imar ve inşaa eden icranın mümessilleriyiz. Bu anlamda Anamur olarak sizlerin bu milli meselelere duyarlılığınızı biliyorum. Ancak gönül isterdi ki; Belediye seçimlerinde Millet İttifakını Mersin genelinde keşke gerçekleştirebilseydik. O zaman daha iyi sonuçlar alacaktık. Bu Mersin’de CHP için de iyi olacak, İyi Parti için de iyi olacaktı. Mersin’de yönetim bütünlüğünü sağlayarak bu siyasal ümmetçiliğin Mersin’de şu an kısmen olan gücünü daha da aşağıya indirip hatta sıfırlayıp, sonuç alıcı son darbeyi indirmeyi başarabilecektik. Ama Şükürler olsun ki gidişat bu yönde..!” ifadelerini kulandı.

 

Tüm katılımcılara aşure ikram edilen etkinlik pandemi tedbirleri gereği kısa sürdü.