GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2020 12:24   Güncelleme : 07-09-2020 12:24

Başkan Seçer Anamur'da Basın Toplantısı Düzenledi..

Başkan Seçer Anamur'da Basın Toplantısı Düzenledi..

Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Vahap Seçer Anamur’da Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Vahap Seçer, dün sabah saatlerinde Anamur’da Basın mensuplarıyla bir araya gelerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın toplantısına CHP İl Başkanı Adil Aktay, CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Büyükşehir Belediyesi birim amirleri de katıldı.

 

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, basın toplantısında basın mensupları ve tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek, teşekkür etmesinin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur’a yapmış oldukları, devam eden ve bundan sonra da yapacak oldukları hizmetleri anlattı. Öncelikli hizmetleri arasında ulaşım, kırsal ve mahalle yolları, Anamur’un İçme Suyu , Otogar, yerel belediyeler ile koordinasyonlu çalışmalar yer aldı.

 

Seçer’in konuşmasında en dikkat çeken bölüm, vatandaşın hizmet ihtiyaçları için başvurularında yerel belediyenin büyükşehre, büyükşehrin de yere belediyeye atıldığı konusunda vatandaştan büyük şikayetler aldıklarını ifade etmesi oldu. Seçer, “Empati yaptığımda ben de vatandaşın yerine olsam bir sorunla karşılaştığımda müracaat ettiğimde büyükşehir yerel belediyeye, yerel belediye de büyükşehre atıp beni başından savsa bende sinir olurum. Biz büyükşehir olarak kendi alanlarımız dışında yerel belediyenin sorumluluğunda olan işlerde dahi mümkün mertebe yardımcı olmaya, sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Yerel belediyelerimizin de aynı şekilde yaklaşımda bulunmasını bekliyoruz. Vatandaşın sorunları bizim sorunlarımızdır. “ dedi.

 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Seçer, Anamur’un içme suyu konusu hangi aşamada şeklindeki sorularımız üzerine; Anamur’un içme suyu yıllardır çözülememiş, bu proje için farklı zamanlarda ödenekler çıkmış ancak yapılamayınca ödenekler iptal olmuş. Ancak bizim Anamur için öncelikli projemiz Otluca mevkiinden Anamur’a getireceğimiz ve asırlarca Anamur’a yetecek olan içme suyu projemizdir. Geçtiğimiz günlerde Anamur Belediye Başkanımız sayın Hidayet Kılınç ile birlikte Ankara’ya giderek İller Bankası Genel Müdürü ile bu  konuda görüşmelerde bulunduk. İller Bankasından uzun vadeli kredi alacağız, Projemiz hazır. Anamur’un içme suyunu ilk dönemimiz içerisinde yapacağız.” Dedi.

 

Haberimizin tüm detayları için video Haberimizi İzleyebiirsiniz.