GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-09-2020 09:12   Güncelleme : 10-09-2020 09:12

Bir Kıvılcımla Başladı Evini Küle Çevirdi...

Bir Kıvılcımla Başladı Evini Küle Çevirdi...

 

Evi kül oldu, Alın teri ile biriktirdiği parası yanmadı.

 

Anamur Köprübaşı mahallesinde 70 yaşındaki Babası Celal Bayar Şahin’e ait evde oturan  oto tamir işçisi 4 çocuk babası Emre Şahin’in (35) oturduğu ev, elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında tamamen yandı.

 

Emre Şahin yangının çıkış anını anlatırken, Annesi Ayşe Şahin(68) ve 1,5 yaşındaki oğlu Ali Şahin ile birlikte içerde oldukları bir sırada patırtı sesi ve duman görünce dışarı çıktıklarını yangının ise bir anda büyüyerek tüm evi sardığını söyledi.

 

Yangının ardından ilginç bir olay meydana geldi. Şahin’in zor günler için biriktirdiği parası yangın söndürüldükten sonra yanmamış olarak bulundu. Evin içerisinde ne var ne yoksa küle dönerken parasının yanmamasını değerlendiren Şahin, “Bu benim alın terim helal param. Onun için yanmadı.” Diyerek düşüncesini  dile getirdi.

 

Kış önünde açıkta kaldıklarını söyleyen Emre Şahin, bir yıl boyunca biriktirdiği 5 bin lira ile geçinmelerinin mümkün olmadığını belirterek, yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan destek beklediğini söyledi. Evin tesisatının eski olmasından çıktığı tahmin edilen yangının asıl çıkış nedeni yapılan incelemeden sonra ortaya çıkacak.

 

 

AdminAdmin