SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2020 15:11   Güncelleme : 12-09-2020 15:11

MHP Anamur İlçe 13'üncü Olağan Kongresi...

MHP Anamur İlçe 13'üncü Olağan Kongresi...

 

MHP Anamur ilçe Teşkilatı 13 Olağan Kongresi bu gün saat 10.00’da Anamur Belediyesi Yıldız Düğün Salonunda başladı.

 

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünivar, MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz, MHP Mersin İl Yöneticileri, 2019 Yerel Seçimleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Saadet Partisi Mersin İl Başkan Yardımcısı Menderes Bora, Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İyi Parti Anamur ilçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Demokrat Parti Anamur İlçe Başkanı Murat Özdemir,  BBP Anamur İlçe Başkanı Hüseyin Demir, Anamur MHP Gülnar ilçe Başkanı Celal Kadim, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Ateş ve Yönetimi, Türkav Anamur şube Başkanı Adnan Tufan, Türk Eğitim-Sen & KAMU-SEN Anamur Temsilcisi Hayri KILINÇ, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Basın Mensupları, Partili ve Delegelerin katılımıyla gerçekleşen kongre, Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Başladı.

 

Divan üyelerinin oluşturulmasının ardından, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin kongreye gönderdiği mesajı, Divan Başkanı seçilen MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek tarafından okundu. Geçmiş 17 aylık süredeki çalışmaların anlatıldığı sinevizyon gösterisi, Faaliyet raporları ve mali raporların okunmasının ardından MHP Anamur ilçe Başkanı Adnan Gübbük’ün konuşması ile sürdü.

 

Gübbük; Aramızdan Ayrılan Arkadaşlarımızı Partimize Davet ediyoruz..!

“Dertleri derdimiz olan, sevinçleri coşkumuz olan, mensubu olmaktan sonsuz şeref ve gurur duyduğumuz Ülkücü Hareketin neferleri aziz dava arkadaşlarım.” Diyerek konuşmasına başlayan MHP Anamur ilçe Başkanı Adnan Gübbük, “Yürütmekte olduğum emanet göreve sizlerin desteğinizle tekrar baş koymanın gururunu ve şuurunu yaşıyorum.

 

Türk Milletinin bekası için MHP’nin gösterdiği duruşu kimi çevreler istismar edip , farklı anlamlar yüklemektedir. Türk Milliyetçileri milletin bekası için mücadele vermektedir. Bizim için önemli olan, Türk Milletinin ilelebet  var olmasıdır. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüdür.

 

Ülküdaşlarımız bu kadar kirli emellere karşı, birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Her ne sebeple olursa olsun,  aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı partimize davet ediyoruz.  Bir daha söylüyorum, Her ne sebeple olursa olsun,  aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı partimize davet ediyoruz.

Gün nefislerin değil, sevgilerin, birlikteliklerin öne çıkma günüdür. Kenetlenme günüdür.

Kendilerini Ülkü devi olarak gören, bizdenmiş gibi görünen, maddi imkanlarını  ve nefsini siyasi ikbal ve hırsları için kullanmak isteyen ,narsistler kiraladıkları medya ve sokak dedikoducularını, fitne yayıcıları, psikopatları  harekete geçirdiklerini görüyoruz ve niyetlerini çok iyi biliyoruz.  “ dedi.

 

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,  17 aylık süre içerisinde  Anamur Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalardan bahsettiği konuşmasında, kurdukları asfalt şantiyesi ile merkez ve kırsalda şu ana kadar 80 km asfalt yaptıklarını Kasım ayı sonuna kadar bu rakamın 12 km’yi geçmesini hedeflediklerini söyledi.

Anamur Belediyesi bünyesine araç filosuna 30’u aşkın yeni araç kazandırdıklarını ifade eden Başkan Kılınç, Araç ve makinalarımız olmadan hizmet edemiyorduk, o yüzden ilk olarak araç takımımızı kurduk, bunun yanında Anamur’a Doğalgaz getirmek için girişimlerimiz oldu Anamur’umuzu doğalgaz ile buluşturacağız. Bunun yanında Anamur’un en elzem sorunlarından olan Anamur’un içme suyu ihtiyacı ile ilgili Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer  ile geçtiğimiz ay Ankara’ya giderek İller Bakası Genel Müdürümüz ile görüştük. Sayın Bakanımız Lütfi Elvan da bizim bu girişimimize destek verdiler. İnşallah 6 ay içerisinde Anamur’un içme suyu ihalesini tamamlatmış olacağız. Sayın Lütfi Elvan Bakanımıza her daim yanımızda olduğu için bir kez daha buradan teşekkür ediyorum.  Yine MHP Mersin Milletvekillerimiz sayın Baki Şimşek ve sayın Olcay Kılıavuz’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlçe kongremizin ilçemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

 

Şimşek; “Mersin Büyükşehir Belediyesini Almamız mecburiyettir..!”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de, İlçe Başkanımızın ve Belediye Başkanımızın konuşmalarında duyduğumuz üzere bakın, Anamur’a 80 km.lik asfalt yapıldığı ifade edildi. Yolların çoğunluğu Mersin Büyükşehir Belediyesine ait peki bu geçen 17 ay içerisinde Büyükşehir, Anamur’da kaç km. asfalt yaptı.?

 

Mersin’in İlçelerinde, yaylalarında vatandaşlarımız bizleri arıyorlar ve sayın vekilim suyumuz yok diyorlar..! Atatürk 100 yıl önce YSE’i kurdu (yol,Su,Elektrik) çünkü aciliyet olan ihtiyaçlar buydu.  Ama 100 sonra Mersin’in ve ilçelerinin sorunu hala su..! bu nedenle önümüzdeki dönem mersin büyükşehir belediyesini Cumhur ittifakı olarak MHP belediyeleri bünyesine almamız bir mecburiyettir.” Dedi.

 

Konuşmaların ardından tek liste ile seçime giren mevcut İlçe Başkanı Adnan Gübbük ve Yönetim listesi için sandığa gidildi.

Oy kullanma işlemi başladı. Koronavirüs nedeni ile sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen seçim saat 17.00’ye kadar sürecek.

 

MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük'ün Konuşma Videosu..!

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç'ın Konuşma Videosu..