GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-09-2020 11:55   Güncelleme : 16-09-2020 11:55

Hayvanları Koruma Derneğinden Kaymakam ve Emniyet Müdürüne Ziyaret..

Hayvanları Koruma Derneğinden Kaymakam ve Emniyet Müdürüne Ziyaret..

 

Anamur Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Kaymakam Başaran’ı ve Emniyet Müdürünü Genç’i ziyaret ettiler.

 

Anamur’un sokak hayvanlarının durumu ve Karetta’ların turizm için öneminin konuşulduğu ziyarette, Anamur Hayvanları Koruma Dernek Başkanı Zeynep Güngörmüş Menefşe ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alime yiğit, Candan Aslan, Ayfer Müftüoğlu, Çiğdem Yağmur Kazu , Sokak hayvanlarını dernek olarak kendi imkanları ile beslediklerini anlattılar.

 

Sokak Hayvanlarının beslenmesinin ve korunmasının önemli olduğunu vurgulayan Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran, bu konuyu Mersin Büyükşehir ve Anamur Belediyesi ile görüşeceklerini ifade ederek, en azından her iki Belediyenin de kendisine ait olan bölgelerde su ve mama kapları yapılarak beslenmesi ve korunması konusunda bir çalışma yapmalarını isteyeceğini ifade etti. Kaymakam Başaran aynı zamanda Belediyeye ait bir VETBÜS (Veteriner Minibüsü) oluşturularak, 112 gibi sokak hayvanlarının acil ihtiyacı olan tıbbı malzemelerin içerinde hazır tutulduğu mobil bir aracın oluşturulmasının da uygun olacağını söyledi.

 

Emniyet Müdürü Genç’i Ziyaret..

 

Dernek Zeynep Güngörmüş Menefşe ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alime yiğit, Candan Aslan, Ayfer Müftüoğlu, Çiğdem Yağmur Kazu, Anamur İlçe Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç’i de makamında ziyaret ederek yeni görev yerinin hayırlı olmasını dilediler.

 

Dernek Yönetimi araçların özellikle ara sokaklarda çok hızlı seyrettikleri ve bununda orada yaşayan sokak hayvanları için tehlike oluşturduğunu söyleyerek bu konuda Emniyet Müdürü Genç’ten destek istediler.

 

AdminAdmin