GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2020 15:41   Güncelleme : 17-09-2020 15:41

Anamur Protokolünden Kızılay’a Kan Bağışı

Anamur Protokolünden  Kızılay’a Kan Bağışı

 

 

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat dönemi ‘’Maske, Mesafe ve Temizlik’’ kurallarına uygun olarak Kaymakam Mehmet Nuri BAŞARAN, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin ÜNAL, Jandarma Komutanı Savaş CİNGÖZ,  kurum amirleri ve personelleri Türk Kızılay’ına Kan bağışında bulundular.

 

Kan bağış sonrasında Kaymakamlık Makamında önceki kampanyada 102 ünite kan bağışlayan Kıbrıs İlkokulunun  plaketi Kaymakam Mehmet Nuri BAŞARAN tarafından Kıbrıs İlköğretim Okulu Müdürü Ayfer KOYUNCU’ya verildi.

 

Kan vermenin hayat kurtaracağını dile getiren BAŞARAN; "Kan bağışında bulunmak bir hayat kurtarmakla eş değerdir. Aynı zamanda kendi sağlığımız açısından da kan bağışı önemlidir. Herkesin bu tür kampanyalara karşı duyarlı olmasını ve destek vermesini diliyorum. Burada kan bağışı kampanyasında görev alan ve kan bağışına destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi

 

Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız Kaymakamlık binası yanında 09:00- 16:30 saatleri arasında kan bağış desteğinde bulunabilirler.