GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 15:58   Güncelleme : 13-10-2020 15:58

ALATA Müdürü Türkay'dan Anamur Ziyareti..

ALATA Müdürü Türkay'dan Anamur Ziyareti..

 

ALATA Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay Anamur’u ziyaret etti.

 

ALATA Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay Anamur’a gelerek bir dizi temaslarda bulundu. Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran’ı ve Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı makamlarında ziyaret eden, ALATA Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay, Anamur’la ilgili bir süre sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu.

 

Anamur-Bozyazı Ziraat Odalarını da  ziyaret Eden ALATA Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay, Oda Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Tarım arazilerini gezerek yerinde İncelemeler yaptı. Saha çalışmalarında bulundu.

 

Anamur MUZBİR’i de ziyaret eden ALATA Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay, MUZBİR Başkanı Feyzi Türkay ile Anamur muzu ve muz üretimi konusunda bilgiler aldı.

 

ALATA Araştırma Enstitüsü Müdürü Cengiz Türkay, Muz ıslah çalışmalarımız ile TAGEM ve ALATA için başarı hikayemizin adresi Anamur'dayız.

 

Yeni projeler ve işbirlikleri için yaptığımız ziyaretlerde gösterdikleri ev sahiplikleri için Kaymakam Sayın Mehmet Nuri Başaran'a, Belediye Başkanı Sayın Hidayet Kılınç'a, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Gürkan Temiz'e, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş'e, Muz Üreticileri Birliği Başkanı Fevzi Türkay'a teşekkür ederim. Yeni projelerimiz ve çeşit adaylarımız Ülkemiz tarımına hayırlı olsun.