GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-10-2020 09:39   Güncelleme : 14-10-2020 09:39

Büyükşehirden Üreticiye Küçükbaş Hayvan Desteği..

Büyükşehirden Üreticiye Küçükbaş Hayvan Desteği..

 

"Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi" kapsamında Anamur’da 5, Bozyazı’da 4 üreticiye toplamda 225 küçükbaş hayvan dağıtıldı.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in talimatıyla başlatılan "Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi" kapsamında Anamur’da 5, Bozyazı’da 4 üreticiye toplamda 225 küçükbaş hayvan CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Koordinasyon müdürü Mehmet Ünal Erdal tarafından hak sahiplerine teslim edildi. Küçükbaş hayvanların 1 yılık yem ihtiyaçları da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

 

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer'in talimatıyla başlatılan "Haydi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi" kapsamında Anamur’da 5, Bozyaz’da 4 üreticiye toplamda 225 küçükbaş hayvan verilmiş olup  bir yıllık yem ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.

 

Üretici seçiminde önceliğimiz kadınlar ve gençlerimiz. Böylece hem kadınlarımız aile bütçesine katkı sağlamış olacak hem de kentimizin hayvancılığına ve ülke ekonomisine artısı olacaktır.

 

Bu projede hedefimiz tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve sosyal belediyecilik ilkesinden hareketle vatandaşlarımızın ekonomik olarak desteklenmesini sağlamaktır.” dedi.