GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2020 12:49   Güncelleme : 22-10-2020 12:49

Alt Yapı ve Yollar Yapılıyor Vatandaşın Yüzü Gülüyor..

Alt Yapı ve Yollar Yapılıyor Vatandaşın Yüzü Gülüyor..

 

Anamur’lu vatandaşlar Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a ve Belediye çalışanlarına teşekkür ediyor.

 

Göreve geldiği günden bu yana “Anamur’da Asfaltsız yol bırakmayacağız” diyen, Anamur Belediyesi bünyesine Asfalt şantiyesini kuran ve araç filosunu genişleten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, mahallelerin yıllardır kanayan yarası olan, bir türlü çözüm bulunmayan alt yapı, yol ve asfalt çalışmalarını sırasıyla tamamlamaya devam ediyor.

 

Vatandaş, Başkan Kılınç’a Teşekkür Ediyor..!

 

Yılardır siyasilerden yardım bekleyen mahalle sakinleri, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın gelişiyle hizmete kavuştuklarını söyleyerek Başkan Kılınç’a teşekkür ediyorlar.

 

Haberlerimize Konu Olan Yollar Yapıldı..

 

28 Şubat 2018 tarihli “Vatandaş Kendi yolunu Kendisi Yapıyor” başlıklı haberimizde ; Anamur Yalıevleri mahallesi 1604 sokakta bulunan mahalle yolu yağmur ve aradan geçen yıllar neticesinde deformasyona uğramış yol boyunca zaman zaman kazaları kaçınılmaz kılan hendekler, çukurlar oluşmuş.

 

Mahalle sakinleri defalarca Belediye yetkililerine konuyu iletseler de yola bu güne kadar bakım yapılmayınca mahalle sakini vatandaşlar ellerine aldıkları kazma kürekler ile el arabaları ile çevreden getirdikleri çakıl ve topraklar ile yolu tamir ettiklerini, Mahallelerinin ve yolların unutulduğunu söyleyen mahalle sakinleri 21. Yüzyılda eskiye döndük mahalleli olarak imece usulü kendi yolumuzu yapıyoruz dediklerini siz değerli okuyucularımıza duyurmuştuk.

 

O tarihte haberimize konu olan bu yol geçtiğimiz aylarda Anamur Belediyesi tarafından genişletilerek asfalt yapılmış ve mahalle sakinlerinin taktirini kazanmıştı.

Mahalle Sakinleri Pankartla Teşekkür..

Bu günde Anamur’un farklı bir mahallesinde Yıllardır çözüm bekleyen Malaklar mahallesi Demirhan sokağın yollarına Anamur Belediye ekipleri asfalt dökümüne başladı.

Yıllardır onca girişime rağmen yapılamayan mahalle yollarının alt yapı çalışmaları tamamlanarak asfalt çalışması başlaması üzerine mahalle sakinleri bir pankart asarak Başkan Kılınç’a teşekkür ettiler.

Pankartta şu ifadeler yer aldı; “Söz vermek bir mana ise sözünü tutmak bin bir mana, her kes söz vermesini bilir ama şeref yürekli olana.., 10 Yıllık kanayan yaraya merhem olan, verdiği sözü tutup yollarımızı yapan Anamur Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kıınç’a teşekkür ederiz.”

 

Başkan Kılınç, “Anamur’da Asfatsız yol bırakmayacağız”

 

Mahalle sakinlerinin bu sevincine ortak olan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ilk gün geldiğimizde ne dedi isek şimdi de aynı şeyi söylüyoruz. “Anamur’da Asfatsız yol bırakmayacağız” diyerek, Anamur’un en yakın mahallesine nasıl ekibimizle ulaştıysak en uzak mahallesine de ayrıt etmeden öyle ulaşacağız. Biz vatandaşlarımızdan sadece sabırlı olmalarını sıranın kendi mahallelerine gelmesini beklemelerini istiyoruz. Anamur’un 56 mahallesinin de bütün yollarını yapacağız. Şu ana kadar 10 mahallenin yol ve alt yapı sorununu 25 yıl hiçbir sorun çıkarmayacak şekilde tamamladık. Geride kalan tüm mahallelerimizin de ihtiyaçlarını görev süremiz içerisinde tamamlayacağız.” dedi.